Eyüp Geleceğin Şehirleri İçin İdeal ve Süper Belediye Yolunda İlerliyor

Eyüp Belediyesi kurum içi seminerlerine bir yenisini daha ekledi. BİSAR Bilgi Teknolojileri işbirliğiyle beraber düzenlenen seminerde. Kurum içi Otomasyon Sistemi’ne geçiş için bilgi ve uygulama konuları hakkında eğitim verildi.

Geleceğin şehirciliği kapsamında, İdeal ve Süper Belediye yönetişim sistemlerini hayata geçirmek için adımlar atan Eyüp Belediyesi. kullanmakta olduğu yeni otomasyon sistemiyle yaptığı hizmetlerini vatandaşa ulaştırmada yeni bir boyut kazanıyor. Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Sinan Abdusselamoğlu’nun açıklamalarda bulunduğu personele yönelik eğitim seminerinde, Abdusselamoğlu “Birim Yöneticilerinin karar vermesini kolaylaştıran bilgileri düzenleyerek bir bütün halinde sunmak, kurum içi ve kurumlar arasında sonuç odaklı planlama yapılmasına katkı sağlamak, toplam kalite ve performans yönetim süreçleri ile verimli çalışma ortamları yaratmak amacıyla onayladığımız bu sistemle, Eyüplülerin yaşam kalitesi de artacak. Sahada çalışan ekiplerimiz hem daha kolay iş yapabilecek hem de performansı artacak. Amacımız doğru datalarla girilen verilerden pratik bir şekilde en iyi sonuçlar çıkararak bunları hizmete dökebilmek” dedi.

Eğitimci Cihan Yücelin sunumuyla gerçekleşen seminerde, altyapı olarak test edilen yeni otomasyon sisteminin yenilikleri ve faydalarını anlatıldı. Cihan Yücel birkaç farklı birimin yapmakta olduğu ortak işlerde işin tamamlana kadar uyarı verdiğini kaydetti. Yücel yeni otomasyon sistemiyle nicelik olarak tek ara yüzün kullanıldığı yöntem sayesinde dataların bozulmaması için özel önlemler alındığı, E-Devlet’in kullanılabildiği, bilgi ve aktarımların en hızlı şekilde paylaşıma açılarak performans ölçümlerinin yapılabileceğini söyledi.