Eyüp Sultan'da “Yörem Türkiyem” Etkinlikleri...

Belediyemizin “Yörem Türkiyem” etkinlikleri, kültürel değerlerimizi yaşatan birbirinden renkli programlarla devam ediyor.

Erdem-Der işbirliğiyle düzenlenen programın ikincisinde, “Yöresel Yemeklerimiz ve Ortak Değerlerimiz” konusu ele alındı.

Belediyemiz ve Erdem-Der işbirliğinde 24 Ekim Cuma günü Kültür Merkezi’mizde düzenlenen programda, eğlenceli yarışmalar, kültürel konuşmalar ve sohbetler yeraldı. Ünlü yemek yazarı Emine Beder, yemek yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi...

Yemek yarışmasında Eyüplü hanımlar, birbirinden lezzetli çorbaları ve dolmalarıyla yarıştılar. Başkanlığını Emine Beder’in üstlendiği Jüride, Başkanımız Remzi Aydın’ın eşi Tülay Aydın ve Başkan Yardımcılarımızın eşleri de yeraldı. Yemek Yarışması’nda dereceye girenlere ödüllerini ise, ünlü yemek yazarı Emine Beder verdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, yöresel yemeklerimizin tanıtıldığı, kültürel değerlerimizin ön plana çıkarıldığı “Yörem Türkiyem” etkinliğinin önemine dikkat çekerek, Eyüp Belediyesi’nin bu tür kültürel etkinliklerinin devam edeceğini söyledi.

Kişisel Eğitim Uzmanı Şengül Yiğit’in “Bir Çorba Hikayesi” başlıklı konuşması büyük ilgi çekti.

Program, Jüri üyelerine teşekkür plaketlerinin verilmesiyle sona erdi.