EYÜP SULTAN'DAN SILAYA GÖNÜL KÖPRÜSÜ... “NİYET ETTİK PAYLAŞMAYA GELDİK”

Eyüp Belediyesi bu sene Ramazan ayında Anadolu’da il ve ilçe iftar programları düzenliyor.

Kastamonu’da Cide, Azdavay, Seydiler, Abana ve Çatalzeytin ilçelerinde özel Ramazan programı organize eden Eyüp Belediyesi’nin, Giresun ve ilçelerindeki iftarlarında da yine binlerce kişi biraraya gelecek, birlik, beraberlik, sevgi ve dayanışma duyguları içerisinde oruçlarını açarak tarihi Ramazanlara olan özlemlerini giderecek.

Eyüp Belediyesi, Giresun’daki ilk programı Bulancak İlçesinde 13 Temmuz Pazar akşamı düzenledi. Bulancak Pazaryeri alanında düzenlenen Ramazan programı büyük ilgi gördü.

Eyüp Belediyesi’nin Bulancak’taki iftar programına, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak Kaymakamı Ayfur Elbasar ve Bulancaklılar katıldı.

İftar programı, Eyüp Sultan’ı anlatan bir tanıtım filmi ve Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın Giresun Bulancaklılara hitaben yaptığı konuşmanın izlenmesiyle başladı.

Kendisi de Giresunlu olan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, hemşehrilerine sahnedeki led ekrandan seslendi. Başkan Aydın, konuşmasında, bu sene Eyüp Sultan’dan sılaya gönül köprüsü kurduklarını belirterek, “Onbir Ayın Sultanı Ramazan’da Anadolumuzun bazı şehirlerinde iftar programları düzenliyoruz. ‘Anadolu’dan Sılaya Gönül Köprüsü, Niyet Ettik, Paylaşmaya Geldik...’ diyoruz siz değerli kardeşlerimize...Sizler Anadolu’da memleketinizde, hemşehrileriniz de Eyüp Sultan’da iftar yapıyor. Yüreklerimiz sizlerle birlikte Giresun Bulancak’ta. Siz değerli Giresunlu hemşehrilerimize selam ve sevgilerimi yolluyor, Ramazan-ı Şerif’inizi ve gelecek Ramazan Bayramınızı kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Eyüp Belediye Başkan Danışmanı İdris Güleç de, programda yaptığı konuşmada, Eyüp Sultan’daki Giresunluların selam ve sevgilerini getirdiklerini belirterek tüm Bulancaklıların gelecek Ramazan bayramını kutladı.

Eyüp Belediyesi’nin Giresun Bulancak’taki Ramazan özel programına katılan konuklara, Kuran-ı Kerim Tilaveti, Karagöz-Hacıvat gösterisi, Tasavvuf Müziği konseri, Sema gösterisi sunuldu.

Eyüp Belediyesi, 14 Temmuz Pazartesi akşamı Giresun Merkez’de Valilik önünde Ramazan programı düzenleyecek. Programa Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Giresunlular Federasyonu Başkanı Hasan Turan da katılacak.