Eyüp'lü Çocuklar Yunus Gösteri Merkezi'nde

Eyüp Belediyesi, Eyüp’teki ilköğretim okullarında okuyan tüm 7. Ve 8. Sınıf öğrencilerini Yunus Gösteri Merkezi’ne ücretsiz olarak götürüyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın öğrencilere yönelik olarak başlattığı etkinliğin bu günkü misafirleri Eyüp Sultan İmam Hatip Ortaokulu, Zekai Dede İmam Hatip Ortaokulu ve Otakçılar Otaokulu öğrencileri oldu. Başkan Remzi Aydın’ın da katıldığı etkinlikte öğrenciler yunusların, morsların ve fokların gösterilerini büyük bir heyecanla izlediler.

Eyüplü miniklerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da miniklerin heyecanına ortak oldu. Birbirinden sevimli canlıların gösterilerini meraklı gözlerle izleyen öğrenciler keyifli saatler geçirdi. Minikler, etkinlikte her zaman görmeye alışık olmadıkları canlılar hakkında bilgi edinme fırsatı da buldu.

“EĞİTİM ETKİNLİKLERLE DESTEKLENMELİ”

Eyüp Belediyesi olarak eğitime, spora ve gençlere büyük önem verdiklerini belirten Başkan Remzi Aydın, “Bu anlamda birçok etkinlik gerçekleştiriyoruz. Biz sadece eğitimin okullarda olan örgün eğitim olduğunu düşünmüyoruz. Eğitim örgün eğitim dışında kültürel ve sportif faaliyetlerle de desteklenmeli diye düşünüyorum” dedi. İlçede bulunan öğrenciler için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini sözlerine ekleyen Başkan Aydın, “Bu anlamda da çocuklarımızı okul dışı faaliyetlerde sık sık okul dışı etkinliklerle desteklemeye çalışıyoruz. İlçemizde bulunan Yunus gösteri merkezine her yıl binlerce öğrenci getirerek buraları görmelerine destek veriyoruz. Bu gösteri çocuklar için bir terapi oluyor hem değişiklik oluyor. Hoşça vakit geçirdikleri bir anıları oluyor. Bu anlamda bütün ilk ve orta öğrenim öğrencilerimiz burada ağırlamaya çalışıyoruz” dedi.