Eyüpsultan Hamamı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan Belediyesi

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Eyüpsultan Camii yanındaki hamam ile ilgili soru gündeme geldi.

Hamam inşaatının devam ettiğini belirten Başkan Remzi Aydın sözlerine şöyle devam etti;

"Hamam inşaatı devam ediyor, gözükmüyor ama içten içe çok ciddi çalışma var. Hamamımız zannediyorum bu yılın ikinci yarısında bitecek, hizmete açılacak. Hamamımız turizm tanıtım merkezi yani Eyüpsultan tarihi ofisi olarak kullanılacak"

Hamamın nasıl olacağı hakkında da bilgi veren Başkan Remzi Aydın şöyle konuştu;

"Eyüpsultanımızı tanıtan, filmlerin,animasyonların oynatılacağı, fotoğrafların yer alacağı yine hamamın, hamam kültürünün Osmanlıda nasıl olduğunun anlatılacağı bir tanıtım merkezi olacak. Hamam içerisinde kitap satış reyonu, hediyelik eşya satışı standı olacak"

"BU YILIN İKİNCİ YARISINDA AÇILACAK"

Başkan Remzi Aydın ayrıca, hamamın bu yıl içinde açılacağının müjdesini de vererek şu ifadeleri kullandı;

"Hemen yanında bir meydanı kontrol eden idari hizmet birimlerinin olacağı bir yerimiz olacak. Hamamın arka tarafında çok güzel bir kafe olacak. İnşallah bu yılın ikinci yarısında hamamımız hizmete açılmış olacak. Çok güzel kültür ve turizme yönelik yapı olarak hizmete açılacak"