Eyüpsultan, Afrika, Süt Keçisi Kermesi, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

Eyüpsultan Belediyesi, sadece ilçedeki değil, yurt dışındaki muhtaçlara ve mazlumlara da yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı, 5-25 yaş arası yaygın eğitim programı Simurg ve İyilik-Der, ortaklaşa bir kermes düzenledi.

“Afrika’da süt keçisi” projesi kapsamında, Eyüp Sultan Camii meydanında düzenlenen "Süt Keçisi Kermesi"ne vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

EVDE DEĞERLER EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERİNİN YAPTIKLARI YİYECEKLER SATIŞA SUNULDU

Kermeste, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın büyük önem verdiği, Evde Değerler Eğitim Birimi Öğrencilerinin yapmış olduğu gıda malzemeleri satışa sunuldu.

Siyasi ve ekonomik nedenlerle sürekli varlık içinde yokluk çeken, muhtaç durumdaki Afrikalı kardeşlerimize yardım elini uzatmak isteyen Evde Değerler Eğitimi Öğrencileri, bu kardeşlerimizin yüzlerini bir nebze de olsa güldürebilmek için çabalıyorlar.

ELDE EDİLEN GELİR İLE BİR AİLEYE 3 SÜT KEÇİSİ

Gıda malzemelerinin satışa sunulduğu kermesten elde edilecek gelir ile Afrika’da ki ihtiyaç sahiplerine keçi alınacak.

Süt Keçisi kermesinden elde edilen gelir ile, Afrika'da bir aileye 3 süt keçisi hediye ediliyor, onlara yaşamlarını sürdürmek için kalıcı gelir kaynağı sağlanıyor ve onlara, kendi geçimlerini sağlamaları noktasında katkıda bulunuluyor.

HEM DİŞİ HEM ERKEK SÜT KEÇİSİ

Sütünden elde edilen gelirlerin yanı sıra, hediye edilen keçiler dişi ve erkeklerden oluştuğundan orta vadede doğurganlıkları sebebiyle keçiler sürü haline gelmekte ve ailenin hayvancılık ya da süt ile geçimine vesile olmaktadır.