İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eyüpsultan Belediyesi, Atla Terapi, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü'ne bağlı uzman eğitmenler tarafından hazırlanan programda engelli çocuklar için "atla terapi" eğitimleri yapılıyor.

Böylece engelli çocukların fiziksel, ruhsal ve sosyal yönden gelişmeleri sağlanıyor.

Özel bir at çiftliğinde sürdürülen program kapsamında atlara binen engelli çocuklar, uzmanlar eşliğinde önemli kazanımlar elde ediyor. İlk kez ata binen çocukların mutlulukları adeta gözlerinden okundu.

BAŞKAN AYDIN’A TEŞEKKÜR

Atlarla terapiye gelen engelli çocuklarda da, binişler sonrası bazı fiziksel ilerlemelerin yanı sıra, toplu taşıma korkusunu yenme, öz güven yüksekliği, kendi başına hareket edebilme cesareti, evden çıkma isteği, sosyalleşme becerisi gibi psikolojik ve sosyal ilerlemeler de görülüyor.

Atla Terapi Merkezi'nde uzman eğitmenler, çocukların sosyal hayatlarını canlandırmaya katkı sağlarken, birçok çocukta gözle görülür fiziksel ve zihinsel iyileşmeler meydana geldiği ifade edildi.

Engelli çocukların velileri, engellilere yönelik bir dizi eğitim programının başlamasına büyük katkı sunan ve sürdürülmesini sağlayan Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teşekkür ettiler.