Eyüpsultanlı esnaftan Mehmetçiklerimize destek

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye sınırında bulunan terör unsurlarını temizlemek için Afrin'e düzenlediği Zeytindalı Harekâtı devam ederken Eyüpsultan meydanında işletmesi bulunan Mehmet Varlık örnek bir davranış sergiledi.

Eyüpsultan Mısırcısı Mehmet Varlık, bir hafta boyunca kazandığı tüm gelirlerini ülkemizi hem içten hem dıştan tehdit eden hain teröristlerle mücadele eden Mehmetçiğimize bağışlamaya karar verdi.

Eyüpsultan meydanında bulunan işletmesine “1 Haftalık Gelirimiz Mehmetçik için” yazılı pankart asan esnafımız, tüm çevre esnafa örnek teşkil edecek uygulamaya imza atmış oldu.

“ÜLKE OLARAK BİR OLDUĞUMUZU GÖSTERMEMİZ LAZIM”

Ülkemizi tehdit eden iç ve dış tehditlere karşı ülke olarak bir olmamız gerektiğini belirten Eyüpsultan esnafı Mehmet Varlık, şu sözleri kaydetti:

“Televizyonlarda her zaman takip ediyoruz gece 1 ve 2'ye kadar... Gönlümüz hep onlarla beraber. Mehmetçik Vakfı'nın bize ihtiyacı yok ama bizim bir olduğumuzu göstermek açısından böyle davranışlar çok önemli. Birimiz döner getiriyor, birimiz çorap örüyor.

Ancak bu konuda bir adım atmamız lazım. Ben de düşündüm Eyüpsultan olarak ne yapabiliriz. Sonuç olarak 1 haftalık gelirimizi Mehmetçik vakfına bağışlamaya karar verdim. Bu tarz yardımlar çevredeki tüm esnaf arkadaşlara ve herkese yayılarak ülke olarak inşallah bir oluruz”