Eyüpsultanlı gençler Genç Akademi'de İslam Sanatlarını öğreniyor

Eğitime, çocuklara ve gençlere her zaman ayrıcalık tanıyan ve onların daha iyi yarınlara ulaşabilmesi için hiçbir desteği esirgemeyen Eyüpsultan Belediyesi'nin altın karınca ödüllü programı olan Şehir ve Medeniyet Okulu sayesinde öğrenciler artık İslam sanatını da öğrenme fırsatı buluyor.

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi'nin düzenlemiş olduğu Şehir ve Medeniyet Okulu'nda İslam Sanatında Geometrik Desenler Atölyesi eğitim hayatına başlıyor.

İslam sanatını daha iyi anlamayı ve anlamlandırmayı amaçlanan bu eğitim programı sayesinde öğrenciler İslam sanatı hakkında çok daha fazla bilgi elde ederken bir yandan da geometrik desenlerin en derin anlamlarını öğreniyor olacak.

Verilen eğitimler sayesinde İslam sanatına karşı oluşturulacak olan bu farkındalık ile birlikte zaman içinde geometrik desenlerin analizini yapacak yetişmiş uzmanların oluşması da programın bir diğer önemli hedefinden biri.

EĞİTİM SONUNDA SERGİ YAPILACAK

Geometrik Desenlere Giriş dersi ile başlayıp dönem içerisinde Selçuklu’da beşgen ve bordürlerden Kündekari sistemler ve çift poligonal yapı dersine kadar birçok konuda dersler görüldükten sonra eğitim sürecini tamamlayacak olan öğrenciler atölyede geçirecekleri keyifli vakitlerin yanı sıra bir çok tarihi konuda da bilgi sahibi olacak.

Eğitim süreci tamamlandığında Eyüp Sultan sınırları içerisinde bulunan tarihi eserlerdeki geometrik desenleri tek tek analiz eden öğrenciler için üzerinde çalışmış oldukları eserlerden oluşan bir sergi tertip edilecek.

Program kapsamında Eyüpsultan Belediyesi sınırları içerisindeki tarihi eserler üzerinden uygulamalar yapılacak.
Yapılan bu program sertifikalı olacak ve atölye bitiminde öğrencilere sertifika verilecek.

ATÖLYE TAKVİMİ

Atölye Tarihleri: 6 OCAK 2018 Cumartesi – 26 MAYIS 2018 Cumartesi

Atölye Gün ve Saati: Cumartesi / 10.30 – 14.30

Atölye Süresi: 12 Hafta

Son Kayıt Tarihi: 4 Ocak 2018

Online kayıt yapmak için tıklayınız