Eyüpsultanlı öğrencilerden 'Şefkateli'

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın üzerinde hassasiyetle durduğu ve önemli sosyal projelerinden biri olan Şefkateli Mağazası, yardıma muhtaçlar ile hayırseverler arasında köprü vazifesi kurmaya devam ediyor.

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne bağlı Şefkateli Mağazası'na Şehit Murat Taş Ortaokulu öğrencileri anlamlı bir bağış yaptı.

GİYİM, OYUNCAK VE KIRTASİYE ÜRÜNÜ

Ortaokul öğrencilerinin başlatmış olduğu sosyal sorumluluk projesi kapsamında 40 koli malzeme, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere mağaza yetkililerine teslim edildi.

Kolilerde kazak, atkı, bere, eldiven, mont, pantolon, gömlek, oyuncak ve kırtasiye gibi ihtiyaç malzemeleri bulunuyor.

ÖZDEMİR: SOSYAL SORUMLULUK PROJELERİNİ ARTTIRMALIYIZ

Okul Müdürü Selahattin Özdemir, bu tür sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini söyleyerek konuşmasına şöyle devam etti:

“Sen Üşüyorsan Ben Uyuyamam” projesi kapsamında okulumuzda böyle bir faaliyet gerçekleştirdik. Velilerimiz ve öğrencilerimiz oldukça duyarlı davrandılar.

Sosyal sorumluluk çalışmalarını arttırırsak çocuklarımız da iyiliğin tadına varır. İnşallah arkadan çok daha güzel bir nesil gelir ve birbirlerine sahip çıkarlar”

ŞÜKRAN BERATI

Projeye desteklerinden dolayı Okul Müdürü Selahattin Özdemir'e ve öğretmen Hüseyin Karaduman'a mağaza yetkilileri tarafından “Şükran Beratı” takdim edildi.

23 BİN KİŞİYE 93 BİN PARÇA GİYİM DESTEĞİ

2017 yılında Eyüpsultan'da oturan hayırsever vatandaşlardan toplanan 93 bin 179 parça giyim eşyası 23 bin 246 kişiye ulaştırıldı.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Şefkateli Mağazası'na gelen eşyalar çocuk, bayan ve erkek olarak ayrıştırılıyor. Ayrıştırılan kıyafetler daha sonra yıkanarak ütüleniyor. Ardından da Şefkateli Mağazası için basılan özel etiketler takılarak, reyondaki yerlerini alıyor.

HİZMETTEN NASIL YARARLANILIR?

Eyüpsultan'da yaşayan ihtiyaç sahipleri bu hizmetten yararlanabilmek için Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne müracaat ediyor.

Müracaat eden kişilerle ilgili, aralarında sosyolog ve psikologların da bulunduğu alan tarama ekipleri incelemesi ve müracaat yapan kişilerin adreslerine gidilerek tespitler yapılıyor.

Yapılan işlemler sonrası ailelere Şefkateli Mağazası'ndan, 3 ayda bir giyim kartı veriliyor.