Eyüp'te Çocuklar Ve Gençler Çok Şanslı

Eyüp Belediyesi’nin gençlere ve çocuklara yönelik desteği sadece eğitim öğretim döneminde değil, yıl boyunca devam ediyor. Kış aylarında liselilere ve ilkokul öğrencilerine yönelik yapılan faaliyet ve destekler yaz aylarında da hız kesmedi. Gençler yurt dışı gezisinden yaz kamplarına kadar pek çok etkinlikte bir araya geliyor. Başkan Remzi Aydın gençlere ve çocuklara yönelik çalışmaların aralıksız süreceğini belirterek, “Onlar bizim geleceğimiz, her şey onlar için” dedi.

Eğitim öğretim döneminde üniversiteye hazırlanan lise son sınıf öğrencilerine 500’er TL.’lik eğitime destek payı dağıtan Eyüp Belediyesi, sınıflarında başarılı olarak ilk üçe giren öğrencileri de yurt dışı gezisine götürüyor. Bunların yanı sıra liseliler için mezuniyet şöleni düzenleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, gençleri Vialand gezisi ile de sevindirdi. On Yirmi Bilgi Evleri’nde eğitim gören gençleri de Bolu Aladağ Yaz Kampı’nda buluşturan Başkan Aydın, Eyüp’te yeni kurulan su sporları merkezinden de gençlerin en üst düzeyde faydalanmasını sağlıyor.

Özellikle liselilere yönelik çok sayıda kültür ve sanat faaliyetine imza atan Eyüp Belediyesi, ilköğretim öğrencilerini de unutmadı. Dönem sonunda okul bahçelerinde okul şenlikleri düzenleyen Eyüp Belediyesi, yaz aylarında da Eyüplü çocuklara yönelik yaz spor okullarını başlattı. Yüzmeden basketbola kadar pek çok branşta uzman eğitimciler tarafından verilen derslere çocuklar ve aileleri de büyük ilgi gösteriyorlar. Şimdiden binlerce çocuk yaz spor okullarında hem öğreniyor hem de eğlenerek keyifli bir yaz tatili geçiriyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ayrıca okullara yönelik destekleri de devam ediyor. Öğrencilere “Destek bizden spor sizden” sloganıyla binlerce spor malzemesi dağıtan Başkan Aydın, okulların eksiklerinin giderilmesi için de belediye olarak üzerlerine düşen ne varsa gerçekleştirdiklerini söyledi. Gençlere ve çocuklara yatırımın en büyük yatırım olduğunu belirten Başkan Aydın, “Kış aylarında okullarda öğrencilerimizle bir araya gelmeye büyük özen gösterdik. Özellikle okulları tek tek ziyaret ederek çocuklarımızla, gençlerimizle buluştuk. Onlar da bizim bu desteğimizin farkındalar. Sadece eğitim döneminde değil yaz aylarında da onlar için farklı etkinlikler planlamış ve bunların sözünü vermiştik. Şimdi onları yerine getiriyoruz. Yakın bir tarihte liseli gençlerimiz yurt dışı gezisine çıkacaklar. Birkaç gün içinde Bolu Aladağ kampımız başlıyor. Hali hazırda yaz spor okullarımız devam ediyor. Çok önemli spor turnuvalarımız da olacak. Biz ne yapıyorsak gençlerimiz çocuklarımız için yapıyoruz. Onlar bizim geleceğimiz” diye konuştu.