Eyüp'te Engellilere Hizmette Sınır Yok

Eyüp Belediyesi Sosyal Koordinasyon Merkezi Eyüp’te yaşayan engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

3 bine yakın engellinin kayıtlı olduğu Eyüp Belediyesi Sosyal Koordinasyon Merkezi, tekerlekli sandalye, hasta bezi, hasta yatağı ve beyaz baston gibi medikal desteklerin yanı sıra, engelli hakları konusunda yaptığı danışmanlık ve bilgilendirmelerle de engellilerin hayatlarını kolaylaştırıyor. Eyüp sınırları içerisinde yaşayan tüm engellilere ulaşmak için çalışan merkez, vücudunda gelişim problemi olan birinci sınıf öğrencisi Özgür ve iki kalçasında da protez bulunan Hatice hanıma tekerlekli sandalyelerini teslim etti. Evden çıkmakta güçlük çeken vatandaşların sosyal hayata katılımı için büyük rahatlık sağlayan sandalyelerin teslimi sırasında yaşanan mutluluk görülmeye değerdi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da yapılan çalışmalarla ilgili olarak, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerini verdiklerini belirterek, “Amacımız tüm vatandaşlarımıza dokunmak, tüm vatandaşlarımızın belediye hizmetlerinden en üst düzeyde yararlanmalarını sağlamak. Hep insana yatırım dedik ve bunun için çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın mutluluğu bizim de mutluluğumuz” diye konuştu.