Eyüp'te ‘Fidanlar ağaca, ağaçlar ormana' dönecek

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Ragıp Kutmangil İlköğretim Okulu’nda Orman Haftası ve Ağaç Bayramı için düzenlenen fidan dağıtım törenine katıldı. Törenin ardından Başkan Aydın ve öğrenciler fidanlarını dikerek can suyu verdiler.

Kemerburgaz’da bulunan Ragıp Kutmangil İlköğretim Okulu bahçesinde sabah saatlerinde fidan dağıtım töreni düzenlendi. Düzenlenen törene Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın yanı sıra Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek ve Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı. Öğrencilere, yaşanabilir yeşil ve sağlıklı çevre bilincini aşılamak amacıyla düzenlenen törende yapılan konuşmalarda doğanın, yeşilin ve ağacın insan hayatındaki önemi vurgulandı. Düzenlenen bu tür etkinliklerle, doğa ve ağaç sevgisinin gelecek nesillere aktarılması gerektiğinin altı çizildi.Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın yaptığı konuşmada, “Güzel bir etkinlik yapıldı biz de seve seve geldik. Ormanların, ağaçların önemini fazla anlatmaya gerek yok. Ağaçlar gerçekten Yaratıcımızın insanın hayatının en rahat biçimde gerçekleşmesi için yarattığı varlıklardan bir tanesidir. Ağacın meyvesinden faydalanıyoruz, gövdesinden faydalanıyoruz, gölgesinden faydalanıyoruz, oksijeninden faydalanıyoruz. Fotosentez yapıyor. Ağacın her şeyinden faydalanıyoruz. Büyük faydaları olan bir varlık. Bize böyle bir varlık hediye ettiği için Allah’a hamd ediyoruz” dedi.

BAŞKAN AYDIN; “EYÜPLÜLERE 60 BİN FİDAN DAĞITACAĞIZ”

Tören sonrası ise Kemerburgaz, Göktürk ve çevre mahallelerden gelen öğrencilerle birlikte, Kemerburgaz yolu üzerinde bulunan dikim alanına geçildi. Burada gerçekleştirilen fidan dikiminin ardından öğrenciler Başkan Aydın’la hatıra fotoğrafı çektirdiler. Gazetecilerin kampanya ile ilgili sorularını cevaplayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Ormanlarımızın, ağaçlarımızın önemi, hayatımıza katkısı ve onların hayatımızdaki anlamı, bu farkındalığı çocuklarımıza hissettirmek adına bunlar yapılıyor. Biz de bugün geldik ve katkıda bulunmak istedik. Umarım göle güzel bir maya çalmış oluruz. Biz de Eyüp Belediyesi olarak Büyükşehir Belediyemiz Ağaç A.Ş. ile yaptığımız anlaşmaya göre 60 bin fidan hibe alacağız ve bu fidanları ilçemizin muhtelif yerlerine dikeceğiz. Eyüp’te kişi başına 12 metrekare yeşil alan ile çok üst derecede bir ilçe yeşil alan bakımından. Biz bunu daha da yukarı çekmek istiyoruz. Yeşilin insan hayatındaki önemini biliyoruz ve buna katkı sağlamak istiyoruz” şeklinde konuştu.