Eyüp'te İşsizlikle Mücadele Başladı

Eyüp Belediyesi, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü İş ve Kariyer birimi, vasıfsız engellilerinde aralarında bulunduğu 30 kişiyi oryantasyon eğitimine götürüyor.

Vasıfsız kişilere yönelik oryantasyon eğitimi Şişli’de İşkur işbirliği ile Darülaceze Vakfı olan Gümüş Kuşak İleri Yaşam Akademisinde verilecek. Yaşlı bakım uzmanı, engelli bakım uzmanı, ütü görevlisi alanlarında uzman eğitimciler tarafından gerçekleşecek oryantasyon eğitimi dezavantajlı gruplar için istihdam sağlanmasına katkı verecek.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, insanların pek çok konuda ilk olarak belediyelere başvurduğuna dikkat çekerek, “Gerçekten insanımız belediye başkanlarına, belediyemize başvurup her konuda sıkıntılarına çözüm istiyorlar. İşsizlik de bu konulardan bir tanesi. Her gün onlarca taleple karşılaşıyoruz. Takdir edilir ki, bizim belediye imkanları ile bu taleplerin hepsini karşılamamız mümkün değil. Belki gizli işsizlik diyebileceğimiz nitelikli iş gücü eksikliğini hissediyoruz. O anlamda bir eleman arayışı da var. Bu konuda hükümetimizin ve İŞKUR’un çok önemli çalışmaları var. Biz bir köprü vazifesi göreceğiz. İstihdama ve sosyoekonomik yapıya destek olmaya çalışıyoruz. En önemli kıymetimiz olan insan kaynağını, efektif ve proaktif bir şekilde harekete geçirerek istihdamı arttıracağız. Umarım hep birlikte bereketli çalışmalar yaparız” dedi.

Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nü her eğitim sonucunda huzur başkenti Eyüp'te işsizlik oranının azalmasını amaçlıyor.