“FETÖ Davalarını sonuna kadar izleyeceğiz”

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, FETÖ'ye yönelik davaları takip etmek için Silivri'ye gitti. Başkan Aydın, Silivri'de görülen Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davaların yargı sürecinin gayet güzel işlediğini belirterek, 'Beklemek lazım, sabırlı olmak lazım.' dedi.

Bugün görülen davaların duruşmalarını izlemek üzere Silivri'ye gelen Aydın, 'Mahrem FETÖ imamları' davasının ilk duruşmasının görüldüğünü söyledi.

Duruşmada kimlik tespiti yapıldığını, sanık sayısının çok fazla olduğunu ifade eden Aydın, 'Bu nedenle biraz zaman alacak gibi. Neticede süreç devam ediyor.' dedi.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, 15 Temmuz’da hain darbe girişimini milletimizin topyekün engellediğini belirtti. 24 Temmuz’da görülecek olan o davaya da müdahil olacağını söyleyen Başkan Aydın, “Yargı aşaması devam ediyor, şunu gördüm ki devletimiz kurumlarıyla gayet güzel işliyor. Yargı kurumu gayet güzel işliyor. Eski bir avukat olarak yargı süreçlerini bilen bir insan olarak söylüyorum, gayet güzel işliyor yargı süreci. Beklemek lazım, sabırlı olmak lazım, bağımsız yargıya güvenmek lazım. İnanıyorum ki sağlıklı ilerleyen bu süreç sağlıklı bir sonuçlar verecektir ve vicdana uygun kararlar çıkacak diye umuyorum. Tabi Anayasamıza göre ve kanunlarımıza göre, mahkeme ve duruşmalar alenidir. Herkese açıktır bir vatandaş ve Belediye başkanı olarak bu duruşmaları izlemek merak ediyorum. Herkesin takip etmesini tavsiye ediyorum. Mağduruz aynı zaman da bir mağdur olarak ta, takip etmeye devam edeceğim. AK Parti İl Başkanlığı'nın önündeki olaylarla ilgili açılmış bir dava var. İnşallah 24 Temmuz’da görülecek olan o davaya da müdahil olacağım. Yargı süreci ile ilgili konuşmak doğru değil, hem yasaya hem anayasaya aykırı. İzlemek ve güvenmek, hâkim önünde yargıya güvenmemiz gerekir diye düşünüyorum. Ben adaletli bir sonuç çıkacağını inanıyorum‘’ diye konuştu.