Geleneksel Sokak Oyunları turnuvası hayli çekişmeli geçti

Eyüp Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen Okullar Arası Geleneksel Sokak Oyunları Turnuvası büyük çekişmeye sahne oldu. Oyunların finaline katılan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın hem mendil kapmaca oyununda mendil tuttu hem de dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Alibeyköy Spor Kompeksi’nde gerçekleşen Okullar Arası Geleneksel Sokak Oyunları Turnuvası büyük bir katılımla gerçekleşti. 54 okul takımı ve 684 öğrencinin yarıştığı turnuvada öğrenciler hem spor dolu hem de eğlenceli bir gün geçirdi.

Yarışmaların finaline katılarak öğrencilere destek veren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, mendil kapmaca oyununda da sahada mendil tuttu. Turnuva sonrasında bir konuşma yapan Başkan Aydın, “Sizler için yorucu bir gün oldu. Üzülenler oldu sevinenler oldu tabii ki. Ama ben hepinizi tebrik ediyorum. Bundan sonra bu oyunlarımıza devam edeceğiz. Hatta okullarımızda da tekrarlamayı planlıyoruz. Derslerinizde de başarılar diliyorum hepinize” diye konuştu.

Geçmişte pek çok çocuğun oynadığı sek sek, yakan top, mendil kapmaca gibi oyunların geleceğe de taşınması amacıyla düzenlenen Okullar Arası Geleneksel Sokak Oyunları Turnuvası’nda dereceye girenlere kupa ve madalyalarını da Başkan Remzi Aydın takdim etti.