Gençler İçin Kış Kampı Başladı

Eyüp Belediyesi'nin Simurg Yaygın Eğitim Programı kapsamında “Coşkumuz Dağları Aşacak” sloganıyla düzenlediği 2016 Kış Kampı sezonu başladı. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Kış Kampı için Bolu Aladağ'a giden ilk öğrenci grubunu uğurladı

Eyüp Belediyesi Simurg Yaygın Eğitim Programı kapsamında 23 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında toplamda 264 öğrencinin katılacağı ve erkek öğrencilerin Bolu Aladağ Göksu Tabiat Parkı Kamp Alanı’na ve kız öğrencilerin ise Bursa Karacaali Gençlik ve Spor Bakanlığı Kamp Alanı’na gidecek olan Kış Kampı’nın ilk öğrenci grubunu Başkan Remzi Aydın belediye binası önünden uğurladı. Başkan Aydın, kampa giden öğrencilere Eyüp Belediyesi tarafından hazırlanan atkı ve bereleri hediye etti.

Kamp ve hediyeler için Başkan Aydın'a teşekkür eden öğrenciler, bu tür etkinliklerin devam etmesini istediklerini söyledi.

İlk grup Bolu Aladağı’na gitti

Bolu Aladağ’a gönderilen ilk öğrenci grubunun ardından kampla ilgili konuşma yapan Başkan Remzi Aydın, “İlk genç grubumuzu Bolu Aladağı’na uğurladık. Bolu Aladağ uluslar arası sporcuların tercih ettiği kamp bölgesi. Temiz Havası, yüksek oksijeni, doğal yapısıyla çocuklarımızın ilgisini çekecek bir yer. Daha önce yaz kampı için çocuklarımızı göndermiştik. Şimdi de kış kampı için gönderiyoruz” dedi. Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti:

Etkinliklerle gençleri buluşturmaya devam edeceğiz

264 gencimizi, kız öğrenciler ve erkek öğrenciler olarak Bursa ve Bolu’ya kampa gönderiyoruz. Onları her fırsatta bu tür etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz. Orada spor, eğitim, sosyal ilişkiler gibi bir çok dalda etkinlikler gerçekleştirecekler. Dolu dolu bir kamp olacak. Çok memnun kalacaklarına inanıyorum. Bu kampta edinecekleri arkadaşlıkları daha sonra da devam ettirecekler, bu da bu etkinliğe ayrı bir güzellik katacak.”

Çevre turu, gece ateşi ve gece programları, masa oyunları, saha oyunları, kar yürüyüşü, kızak yarışları, kartopu, ekip oyunları, kültür gezileri gibi etkinliklerin düzenleneceği kampın sonunda öğrencilere sertifika ve hediye verilecek.