Giresun Federasyonu'ndan Muhteşem Gece

Giresun Federasyonu, Eyüp Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde (EKSM) bir gece düzenledi. Gecede konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın; “Birliğimiz beraberliğimiz, dayanışmamız, birbirimize sevgi ve saygımız olduğu sürece Giresunluların daha çok güzel yerlere geleceğine inanıyorum.” dedi. Gecenin sonunda ise Başkan Aydın’a, federasyonun düzenlediği futbol turnuvasına verdiği destekler sebebiyle bir teşekkür plaketi takdim edildi.

İstanbul’da bulunan tüm Giresun derneklerinin bir araya gelmeleri amacıyla düzenlenen birlik beraberlik gecesine, dernek temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Giresunlu vatandaş da katıldı. Gecede folklor ekibinin oynadığı horonlar büyük beğeni kazandı.

AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu’nun da katıldığı gecede Başkan Remzi Aydın kürsüye gelerek bir konuşma yaptı.

Belediye Başkanı Remzi Aydın konuşmasında şunları söyledi; “Burada çok güzel bir tablo görüyorum, Giresunumuzun evlatlarını görüyorum. Giresunlular son yıllarda kabuğunu kırmaya başladı ve kırmaya devam ediyor. Bundan ufak da olsa Eyüp olarak hisse almak istiyoruz. Giresunlular kabuğunu Feshane Günleri itibariyle Eyüp’te kırmaya başladı. Ne mutlu bizlere, gerçekten bütün insanlarımızla bir aradayız. Tüm faaliyetlerimizde kendimizi gösteriyoruz. Bu akşam futbol turnuvası münasebetiyle bir aradayız ama esasında bu turnuvanın kazananı kaybedeni yok. Bu turnuvaya katılan tüm takımlar bu turnuvanın galipleri oldu. Birliğimiz beraberliğimiz, dayanışmamız, birbirimize sevgi ve saygımız olduğu sürece Giresunluların daha çok güzel yerlere geleceğine inanıyorum.”

Gecenin sonunda ise Giresun Federasyonu 7.Osman Ağa Şehit Birkan Futbol Turnuvası’na verdiği destekler sebebiyle Başkan Aydın’a, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan ve Giresun Federasyonu Başkanı Mehmet Kuğu tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.