Görkem Yeltan ile 'Oyunculuk Yönetimi'

Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüp Film Akademisi etkinlikleri kapsamında, EFA öğrencileri ve sinema severler oyuncu Görkem Yeltan ile bir araya geldi.

Kültür İşleri Müdürlüğünün desteklediği Eyüp Film Akademisinin uzun soluklu projesinde öğrenciler Görkem Yeltan'dan oyunculuk üzerine eğitim aldı. Deneyim paylaşımının yapıldığı etkinlik Caferpaşa Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşti.

GÖRKEM YELTAN: OYUNCULUK ÇOCUK GİBİDİR

Görkem Yeltan ilk derste öğrencilere deneyimlerinden bahsederek taraf olmaksızın fon oluşturmaları gerektiğini anlattı.

Yeltan, oyunculuğun yanı sıra çocuk kitapları yazarı. Oyunculuğu da çocuğa benzeten Görkem Yeltan her oyuncuya rolünün hassasiyetle teslim edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Görkem Yeltan, ayrıca iyi bir oyuncu olabilmek için oyunculuk eğitimi almanın oyuncuya katkı sağladığını ifade etti.

GÖRKEM YELTAN KİMDİR?

1977 doğumlu Görkem Yeltan, Aydın Nazilli’de dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur.

Oyunculuğunun yanı sıra söz yazarı olarak da çalışmalarını sürdüren Görkem Yeltan’ın 16 çocuk kitabı bulunmaktadır.

Süper Baba isimli dizi ile başladığı oyunculuk kariyerini Foksi Show, Kara Melek, Ruhsar, Komşu Komşu, Yüzleşme, Yılan Hikayesi, İnsanlık Hali, Canım Kocacığım, Biz Size Aşık Olduk, Sil Baştan, En İyi Arkadaşım, Şölen, Davetsiz Misafir, Aşk Yakar, Ey Aşk Nerdesin ve Küçük Hanımefendi gibi projeler ile sürdürmüştür.

2017 yılında ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Aliya isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Ayrıca Miras, Pulpa, Sıfır Dediğimde, Gölge, Güneşin Oğlu, Uzak İhtimal, Eylül, Kayıp Aranıyor, Seni Seviyorum Adamım ve Yemekteydik ve Karar Verdim isimli sinema filmlerinde rol almıştır.