İETT 86 V Hattı Eyüp – Fatih arası yüzde 50 indirimli

Eyüp - Fatih arasında hizmet veren 86 V hattında %50 indirim hizmeti devam ediyor. Vatandaşlar özellikle bu iki ilçe arasında hizmet veren hattan ve uygulanan indirimden oldukça memnun.

Eyüp Teleferik Durağı’ndan hareket eden ve Fatih’ten geçerek Veznecilere giden 86 V hattıyla iki ilçe arasındaki manevi havayı teneffüs eden Eyüplüler %50 indirim hizmetinden faydalanmaya devam ediyor.

İETT iki semtin arasında köprü olan otobüs hattıyla vatandaşları maneviyat aleminin öncü kadrolarına ulaştırıyor. Eyüp’ün manevi mimarlarıyla İstanbul Fethi’nin sembol semti Fatih’in manevi mimarlarını buluşturan 86 V hattı, cami, külliye, müze, tarihi mahalleler ve kütüphaneleriyle meşhur olan ilçelere ulaşımı kolaylaştırıyor. Eyüp ve Fatih ilçeleri Türk vatandaşlarının yanı sıra Avrupa, Uzakdoğu ve Arap yarımadasından gelen turistlerin de uğrak yeri oluyor. Teleferik gezesinden hemen sonra Dünya Tarihine yön vermiş, manevi açıdan birçok öneme sahip olan iki semti gezen farklı ırk ve dinlere mensup turistler de, bu indirimli hattan faydalanıyor. 86 V hattında sabah 06:00’dan başlayan seferler gün boyunca 10’ar ve 15’er dakika arayla devam ediyor. Son sefer ise saat 23:40’ta.