Remzi Aydın, Eyüpsultan, canlı yayın

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, prestij cadde çalışmasıyla düzenlenen İslambey Mahallesiyle ilgili de açıklama geldi.

YOLUN KAPANMASINA MÜSAADE ETMEYİZ”

“İslambey Caddemizi ve Özlem Çarşımızı takip ediyoruz, gözlemliyoruz” diyen Başkan Remzi Aydın, “Park etmenin yasak olduğu yerlere park yapılmasını engelliyoruz. Şu an cezayi işlem yapılmaması, buna müsaade ettiğimiz anlamına gelmez. Ben buradan vatandaşlarımızı, park eden araçların sahiplerini uyarayım. Kusura bakmasınlar, eğer araç parkı için cep yoksa, cep olmayan bir yere yani iki şeritli bir yerin tek şeridine kimsenin araba park etmesine ve yolu kapatmasına müsaade etmeyiz” dedi.

İlçe Emniyet Müdürüyle konuştuğunu, çekicilerin gelip araçları kaldıracağını söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Bizim için İslambey'de trafiğin akması ve sorunsuz olması çok önemli. Aynı şekilde kaldırımlarda yayaların çok rahat bir şekilde yürümesi de çok önemli. Biz buna müsaade edersek, bütün bu yaptığımız çalışmalar boşa gider” dedi.

OTOPARKTA İNDİRİMLİ TARİFE KOLAYLIĞI GELDİ”

Sürücüler ve esnaftan hassasiyet beklediğini söyleyen Başkan Remzi Aydın, “Esnafımızın araçları için belli bir süreliğine ücretsiz ya da indirimli tarife kolaylığı da geldi. Cuma Pazarı otoparkını kullanabilirler. Burası Emniyet Vakfımız tarafından işletiliyor. ESBAŞ'ın verdiği aynı hizmeti onlar da verecek. Dolayısıyla araçlarını ya ceplere ya da otoparklara bırakmalarını rica ediyorum. Anacaddeye, araçların park edilmesi yasak olan yerlere lütfen bırakmasınlar. Emniyet Müdürlüğü ekipleri gerekli işlemleri yapacaktır” dedi.