Kemerburgaz'ın geleneksel lezzeti turşu Eyüp Belediyesi tarafından düzenlenen muhteşem bir festivalle İstanbullularla buluştu

Kemerburgaz turşusunun tanıtılması ve markalaşması yönünde Kemerburgaz esnafı ile birlikte önemli çalışmalar yürüten Eyüp Belediyesi, Kemerburgaz turşu lezzetini İstanbullularla buluşturdu. Kemerburgaz'da üretilen ve satışı yapılan lezzetli turşuların sergilendiği ve ikram edildiği festival, renkli görüntülere sahne oldu.

Belediye Başkanımız Remzi Aydın'ın da katıldığı Kemerburgaz Turşu Festivali, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Festivalde vatandaşlara turşunun yanı sıra kuru fasulye ve pilav da ikram edildi.

Unutulan değerleri hatırlıyoruz

Festival’de kendisine ikram edilen turşuları tadan Başkanımz Aydın, “Eyüp’teki kaybolan tüm değerleri yeniden yaşatmak istiyoruz demiştik. Bu anlamda birçok çalışmamız var. Kemerburgaz bizim çok eski bir yerleşim yerimiz. Bostanlıkları, sebzelikleri, meyveleri ve turşusu ile meşhur. Kemerburgaz turşusu da kaybolan ve unutulan bir değerimiz. Diğer değerlerimiz gibi bu değerimizi de yeniden hatırlayalım istedik. Bu konuda halkımıza söz vermiştik hem bu sözümüzü tutuyoruz hem de unutulan değerlerimizi böyle festivaller ile hatırlıyoruz. Festival sayesinde birlik beraberliğimiz artıyor, değerlerimiz de ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Kemerburgaz'da ilk kez böyle bir festival düzenlendiğini belirten Kemerburgaz sakinleri de, bu önemli ve eğlenceli etkinlik için Başkan Aydın'a teşekkür etti.