Köylere Haftasonu Ziyareti…

Başkanımız Remzi Aydın, haftasonu Eyüp’ün yeni mahalleleri olan köyleri ziyaret etti. Başkan yarımcıları ve birim müdürleri ile birlikte 7 köyü gezen Başkanımız vatandaşlarla sohbet etti onların sorun ve isteklerini dinledi.

İlk ziyaretine Pirinççi Köyü Mahallesi’nden başlayan Başkanımız Pirinççi Köyü Kıraathanesi’nde mahalle sakinleri ile sohbet etti. Yoğun yağışa ragmen gezisini sürdüren Başkanımız hasar gören küçük bir köprüde muhtarla birlikte incelemelerde bulundu.

Köprününün en kısa zamanda yenilenmesi talimatını veren Aydın, Yukarı Pirinççi Mahallesi’nde Kahraman Fil'in evine misafir oldu. Kahraman beyin abisi İsmail Fil başkanımıza lazerle ahşap oyması tekniği ile yapılan portresini hediye etti. Pirinççi’de İSMEK binasını ziyaret eden Başkanımız, daha sonra Işıklar Köyü’ne geçerek Kuran Kursu binasını ziyaret etti. Burada muhtar ve mahalle sakinleri bir araya geldi. Kuran Kursu arkasında bulunan arazideki spor aletlerini ve araziyi inceleyen Başkanımız Remzi Aydın, gerekli çalışmaların yapılarak parkın modernize edilmesi için talimat verdi.

Başkanımızın bir sonraki durağı ise İhsaniye Mahallesi oldu. Burada İhsaniye Köy Kahvehanesi’nde mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi. Akpınar Çayocağı Merkez Kahvehanesi’nde de vatandaşlarla konuşan Başkanımız 2B arazileri ilgili soruları yanıtladı.

Soğuk havada odun sobası başında hem ısınan hem de ikram edilen çayı içen Başkanımız ve ekibi, daha sonra Aşağı Ağaçlı Köy Derneği binası, Odayeri ve Çiftalan Mahallelerini de ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinledi gerekli çalışmaların bir an ince başlatılacağını söyledi.