Mehmetçiklerimize mektuplar dualarla gönderildi

Eyüpsultan Belediyesi Şehit Musa Özalkan Rami Bilgi Evi öğrencileri, Afrin'de “Zeytin Dalı Harekatı”na katılan Mehmetçiklerimize destek amacıyla gönüllerinden geçen duyguları satırlara döktüler.

Minik elleri, kocaman yürekleriyle yazdıkları satırlar dolusu mektubu kahraman Mehmetçiklerimize ulaştırmak için, düzenlenen bir törenle Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'a teslim ettiler.

Bu arada bir öğrenci, Mehmetçiklere yazdığı duygu dolu mektubu okudu.

Eyüp Sultan Camii Meydanı'nda Cuma namazı sonrası düzenlenen törene Başkan Remzi Aydın ile birlikte AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Süleyman Aykaç, Saadet Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı İlker Çifti, MHP Eyüpsultan İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Yazıcı, Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mesten, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

BAŞKAN REMZİ AYDIN: EMANETLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDECEĞİZ

Başkan Remzi Aydın programda yaptığı konuşmada Eyüpsultanın yüzyıllardır bu milletin, ümmetin birliği, beraberliği, bekası için bir manevi iklim oluşturduğunu ifade ederek şöyle konuştu;

“Bugün de gelecekte de bu manevi şemsiyesini ifa etmeye devam edecektir. Bugün burada dualar edeceğiz. İnanıyorum ki Başkomutanımız Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğindeki kahraman Mehmetçiğimizin ve tüm milletimizin her zaman arkasında olduğumuzu buradan dualarımızla bir kez daha beyan edeceğiz.

Pazar günü Kilis'e gideceğiz, buradan aldığımız emanet mektupları sahiplerine teslim edeceğiz”

BAŞKAN REMZİ AYDIN: ÖĞRENCİLERİMİZİN MİNİK YÜREKLERİNİN SICAKLIĞINI TAŞIYACAĞIZ

Konuşmasında, her kesimden insanımızın Afrin'deki Mehmetçiğimizin mücadelesinin arkasında olduğunu dualarıyla bugün burada beyan etmiş olduklarını vurgulayan Başkan Aydın, “Dolayısıyla öğrencilerimizin minik yüreklerinin sıcaklığını taşıyacağız. Eyüpsultanımızın her kesiminden insanlarımızla beraber gideceğiz. Orada Mehmetçiğimizin adına komutanlarımıza teslim edeceğiz.” dedi.

Öte yandan programda, Eyüpsultan Belediyesi ve Sivil Toplum Kuruluşları adına ortak bir deklarasyon yayınlandı.

Yayınlanan deklarasyonda şu ifadelere yer verildi;

“Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 de Zeytin Dalı Harekatı’nı başlatmıştır.

Hudutlarımıza yerleşmiş terör örgütleri ve kardeş coğrafyamızda kan ve gözyaşı akıtanlara karşı kahramanca savaşan ordumuza dua ve selam ederiz. Allah, 15 Temmuz ruhunu Suriye'nin kuzeyine taşıyan kahraman Mehmetçiğimizi muzaffer kılsın”

Program sonunda devletimizin bekası, Mehmetçiklerimizin harekatta muzaffer olması için dualar edildi.

BAŞKAN AYDIN PAZAR GÜNÜ MEKTUPLARLA YOLA ÇIKACAK

Başkan Remzi Aydın, öğrencilerin yazdığı mektupları ve 100 koli erzağı Afrin'e ulaştırmak için beraberindeki heyetle 25 Şubat pazar günü sınır bölgesi Kilis'e hareket edecek. Kilis'teki askeri birliklere teslim edilen mektuplar Afrin'deki askerlere ulaştırılacak.