Muhtarlarla Yeni Yıla Birlikte Girildi... Geçen Yılın Başarılı İşleri Görüşüldü, Devamı İstendi...

Belediyemiz, yılın ilk günü tüm mahalle muhtarlarına Ensar Konağı’nda bir yemek verdi. Bu yemekte hem mahallenin sorunları hem de buralara yapılacak yeni projeler ve çalışmalar anlatıldı, fikir alışverişinde bulunuldu.

Muhtarlar, genel olarak mahallelerindeki elektrik kesintileri, kentsel dönüşüm, trafik sıkıntısı, toplu ulaşım sorunları, otopark, engelliler için spor salonu, mahallelerine lise yapılması, karakol binası inşaatı, spor kulüplerine stad, sokak hayvanlarıyla ilgili yapılacak çalışmalar, bu konuda Eyüp’te yapılan çalıştayda alınacak kararların uygulanma aşamaları, hazine ve vakıf arazileriyle ilgili mülkiyet sorunu vb. dilek ve şikayetlerini ilettiler.

Başkanımız Remzi Aydın ve Başkan yardımcılarımız da yapılan tüm çalışmaları, 2015 yılında gerçekleştirilecek projeleri ve onların sorunlarının çözümü noktasında yapılanları anlattı.

Aydın, özellikle kentsel dönüşüm konusunda, seçim döneminde de televizyonlarda yaptığı açıklamalar ışığında çalışmalar yapıldığını ve bu çalışmaların hepsinin vatandaşların menfaatlerini gözetecek şekilde, onları mağdur etmeyecek, modern yaşam alanları, sosyal donatıları, otoparkları, hastaneleri, parkları, spor alanlarıyla onlara çok güzel bir yaşam imkanı sunacak şekilde gerçekleştirileceğini söyledi.

Remzi Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: “Kentsel dönüşüm çok önemli. Bazı mahallelerde toprak kayması oluyor, duvar çöküyor, birçok sorun yaşanıyor. Bunları çözmenin yolu, düzenli, sistemli yapılaşmadır. Biz geçen dönemde vatandaşın tapularını bireysel bazda verdirdik. 50 yıldır çözülemeyen artık kangren haline gelen tapu sorunu çözüldü. Vatandaşlar da müteahhitlerle anlaştı ve büyük binalar yapıldı.

Tabii sorunlar tam olarak çözülemedi. Ben vatandaşlarımızla her gün konuşuyorum. Çocukları için oynayacak alan, otopark, spor alanı bulamadıklarından yakınıyorlar. Ne yazık ki düzgün yaşam alanları oluşturulamadı. Bu da bir tecrübe. Bazı şeyleri anlamak için bazı hataları yaşamak gerekiyor. Kentsel dönüşümü destekliyorum. Benim vatandaşım, burada yaşayacak, başka yere gitmeyecek. Çarşısıyla, spor alanlarıyla, çocuk oyun parklarıyla insanca yaşayacağı donatı alanlarıyla planlı bir kentsel dönüşüm yapacağız. Projeleri çalışılıyor.. TOKİ çalışıyor, Büyükşehir Belediyesi çalışıyor. Planlı, yatay mimari olacak. Kime hangi şartlarda ne yapılacak bana gelecekler. Benden onay alacaklar. Beklentileri karşılıyor mu, ikna olursam vatandaşlarla biraraya geleceğim. Vatandaşımın da evet dediği anda başlatacağım. Vatandaşımız da sağolsun bizi size güveniyoruz ve bekliyoruz diyorlar. Ben hem vatandaşlarla, hem esnaflarla, derneklerle, spor kulüpleriyle her yerde görüşüyorum. Kentsel dönüşüm çalışmaları şu anda Eyüp’de dört bölge için öncelikli olarak yapılıyor. İlki Karadolap Mahallesi. Zira bazı yerlerde tehlike ve can güvenliği sorunu var. Ama şunun bilinmesini istiyorum, her şeyden önce Eyüplülere sağlıklı, mutlu, sorunsuz yaşam imkanları sunulacak bir yapılaşma için çalışıyoruz. “