Nişanca ve Defterdar Mahalle Sakinleri İftar Sofrasında Buluştu

Eyüp Belediyesi'nin mahalle iftarları devam ediyor. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç katılımıyla gerçekleşen Nişanca Mahallesi iftarında Nişanca ve Defterdar Mahalle sakinleri bir araya geldi.

Eyüp'ten Balkanlar'a kurulan dostluk, kardeşlik ve gönül köprüleri ile gerçekleşen iftar programlarının ardından İstanbul'a dönen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, ayağının tozuyla Eyüp'te de iftar programına katıldı. Nişanca ve Defterdar Mahalle sakinleri için Nişanca'da Münzevi Camii önünde düzenlenen iftar programına katılan Başkan Remzi Aydın, burada mahalle sakinleriyle birlikte orucunu açtı. İftarın ardından Münzevi Camii'nde akşam namazını kılan Başkan Aydın, mahallede dolaşarak vatandaşlarla, esnaflarla çay içerek sohbet etti.

Eyüp Belediyesi'nin düzenlediği iftar programlarında Ramazan ayının manevi atmosferi tüm mahalle ve sokakları kaplarken, küçük büyük tüm Eyüp sakinleri paylaşmanın, birliğin, beraberliğin mutluluğunu yüreklerinde yaşıyorlar.

EYÜP'TE PAYLAŞMANIN HUZURU

Eyüp'te yaşayan, görev yapan, Eyüp'e hizmet eden herkes, Ebu Eyyub El Ensari hazretlerinin hizmetkarı olduğunun şuuruyla hareket ediyor. Herkese, herşeye “Yaradılanı severiz Yaradan'dan ötürü” sözü doğrultusunda yaklaşıyor. Bunun en güzel örneği Eyüp Sultan Camii avlusunda yaşandı. Eyüp Belediyesi Zabıta Müdürü İsrafil Aydın, türbenin bulunduğu iç avluda, susamış halde çeşmenin kenarına oturmuş bekleyen kediye elleriyle su verdi.