Öğrenciler Hafızlık Diplomalarını Aldı

Eyüp İlme Hizmet Vakfı Emniyettepe Yatılı Kız Kuran Kursu’nda Hafızlık İcazeti eğitimi alan öğrencilerin mezuniyet törenine katılan Başkan Remzi Aydın, “Burada eğitim gören kardeşlerimiz topluma serpiştirilmiş tohumlardır” dedi

Eyüp İlme Hizmet Vakfı Emniyettepe Yatılı Kız Kuran Kursu’nda yaklaşık iki buçuk ay Hafızlık İcazeti eğitimi alarak mezun olmaya hak kazanan öğrenciler için Kuran kursunun konferans salonunda düzenlenen diploma törenine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da katıldı.

Gençlerimiz Allah’ın kelamıyla buluşuyor

Törende konuşma yapan Başkan Aydın, “Birçok kurumda eğitimler veriliyor. Bunlardan bir tanesi de Kuran kurslarımızdır. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin Kuran’la yani Allah’ın kelamıyla buluşuyor olması çok güzel. Burada eğitim gören kardeşlerimiz bana göre topluma serpiştirilmiş tohumlardır. Şimdi mezun olan gençlerimizin hem kendi aile çerçevesi, hem de eğitmen sıfatıyla daha geniş çevrelerde bilgilendirme yapacaklarını düşünüyorum. Rabbim hepimizin gayretini bereketlendirsin. Bizler her daim sizlerin yanında olacağız” dedi.