“ÖĞRETMENLERE ÖZEL” KUTLAMA PROGRAMI Remzi Aydın: “Öğretmen Olmak İsterdim…”

Belediyemiz, nesiller yetiştiren, gönül bahçemizin gonca gülleri öğretmenlerimiz için çok özel programlara imza atıyor.

Bu programlardan ilki bu akşam (25 Kasım Salı) Belediyemiz Nikah Sarayı/Kültür Merkezi’nde yapıldı. İkinci program ise yine aynı yerde yarın (26 Kasım Çarşamba) saat 19.00’da düzenlenecek.

Başkanımız Remzi Aydın’ın evsahipliğinde gerçekleştirilen bugünkü programa, Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan, Eyüp’teki ilköğretim, ortaokul, lise ve bilgievlerinde görev yapan öğretmenler ile aileleri katıldı.

Program, Eyüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü’nün konuşmasıyla başladı. Öğütçü, “Eğitim gönüllüsü Eyüp Belediye Başkanımız Remzi Aydın’a hem bu organizasyon hem de eğitime katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Başkanımızın görevlendirdiği 120’nin üzerinde temizlik personeli var okullarımızda. Yine bakım, onarım ve boya işlerini belediye ekiplerimiz yaptılar. Kırtasiye yardımları yine büyük ilgi gördü. Yenilenecek tüm okullarımızda hepsinde Belediye Başkanımızın emeği vardır. Ben ona ve tüm Eyüp Belediyesi’ne çok teşekkür ediyor, hepinizin öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Başkanımız Remzi Aydın da, programda yaptığı konuşmada, tüm öğretmenlerin “Öğretmenler Günü”nü kutlayarak şunları söyledi: “Kültür dünyamızın mimarı değerli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü en içten duygularımla kutluyorum.
Sizleri sadece bir gün değil, her gün hatırlamak, takdir etmek ve kutlamak gerekir… Bugün Göktürk’te ziyaret ettiğimiz bir okulda öğrenciler sordular, yeniden dünyaya gelseniz ne olmak isterdiniz diye, öğretmen olmak isterim dedim. Öğretmenlik çok güzel bir meslek… Eğitim ve öğretim yolunda geleceğin yöneticilerini yetiştirmek adına her geçen gün biraz daha fazla çalışmak için çaba harcıyoruz. Sizler sadece normatif anlamda bilgileri nakleden, taşıyan insanlar değil aynı zamanda da eğitmen olup çocuklarımızı medeniyetimizin değerleri ve hayatın gayesiyle şuurlu bir nesil olarak yetiştiren ve onların önünü açan birer kahramansınız. İlk eğitimciler peygamberlerdir. Dolayısıyla sizler de Peygamberlerin ve Alimlerin varislerisiniz. Öğretmenler gününüzü en kalbi duygularımla kutluyorum. “
Programda ilçe genelindeki öğretmenler arasında yapılan spor turnuvasında, futbol, voleybol ve masa tenisinde dereceye giren öğretmenlere ödülleri dağıtıldı.

Futbolda dereceye giren; 1.Silahtarağa İlkokulu ve Ortaokulu 2. Alibeyköy Mesleki ve Teknik Anadolu lisesi. 3. Şehit Murat Karakuş Orta Okulu’na ödüllerini Başkanımız Remzi Aydın verdi...
Aydın, kendisi de Silahtarağa İlköğretim Okulu’ndan mezun olduğunu belirterek “Kesinlikle torpil olmamıştır, okulumuzda görev yapan öğretmen arkadaşlarımız bileklerinin hakkıyla birinciliği almıştır buna ayrıca çok sevindim” dedi.
Voleybolda Dereceye giren takımlar; 1. Haydar Akçelik Mesleki ve Teknik Lisesi, 2.Nişancı Şehit er Eyüp Beyazıt, 3.Eyüp Sultan Ortaokulu’na kupa ve hediyelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü verdi...
Masa Tenisinde dereceye giren; 1. Yunus Emre Çetin (Mehmet Akif İlkokulu), 2. İbrahim Sarı (Güzeltepe Ortaokulu), 3. Mustafa Çolak’a (Rami İlkokulu) kupa ve madalyalarını ise İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün ve Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan takdim etti.
Dereceye giren öğretmenlerden birincilere eşofman takım, ikincilere spor ayakkabı, üçüncülere de gömlek hediye edildi.
Öğretmenler Günü Özel Programı Yücel Arzen konseriyle sona erdi. Arzen birbirinden güzel eserlerini Eyüplü öğretmenler için seslendirdi.

Programın sonunda müzik öğretmenleri de sahneye çıkıp eserler seslendirdiler. Belediye Başkanımız Remzi Aydın, Yücel Arzen’e çiçek verdi. Etkinlik sonunda davetlilere Eyüp Sultan gravürleri hediye edildi.

Belediyemizin 26 Kasım Çarşamba günü yine Eyüp Kültür Merkezi’nde düzenleyeceği programında ise Beyzat Duygun konseri Eyüplü öğretmenlerle buluşacak.