Önce iş güvenliği sonra temizlik

Eyüp Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, sahadaki görev yerlerine çıkmadan önce her gün Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda eğitim alıyorlar. Eğitimlerde personele, iş güvenliği konusunda temel bilgiler verilerek iş kazaları ve tehlikelere karşı uyarılar yapılıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, her zaman “Önce insan” ilkesiyle hareket ederek, yapılan çalışmalarda tüm Eyüplülerin ve belediye personelinin sağlığını ön palnda tutuyor. İnsan sağlığı konusu üzerinde hassasiyetle duran Başkan Aydın'ın bu ilkeli davranışından yola çıkan Temizlik İşleri Müdürlüğü, personeline aralıksız olarak Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği konusunda bilgilendirme yapıyor.

Temizlik personeline periyodik olarak aylık, 6 aylık ve senelik Temel İş Sağlığı ve İş Güvenliği eğitimleri verilen Eyüp Belediyesi’nde, ayrıca her vardiya öncesi 15 dakika boyunca iş güvenliği konusunda bilgilendirme yapılıyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün Kemerburgaz, Alibeyköy ve Rami'de bulunan şantiyelerde her gün yapılan uygulamayla personel iş kazaları ve tehlikelere karşı uyarılıyor.