Özel Çocuklar Üniversite Öğrencileriyle Bir Araya Geldi

Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren “Şeker Hayat” Özel Çocuklar İş Okulu Öğrencileri, 19 Nisan 2015 Pazar günü Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü’nün 4.sünü düzenlediği Çocuk Festivali’ne katıldı.

Haliç Üniversitesi Kağıthane Yerleşkesi’nde düzenlenen etkinliğe, Şeker Hayat İş Okulu, Mimar Sinan İşitme Engelliler Merkezi ile Kağıthane ve Boğaziçi Engelliler Merkezleri’nden 200 çocuğun yanı sıra, Eyüp Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü Genel Koordinatörü Yücel Erence de katılarak etkinlik boyunca tüm çocuklarla tek tek ilgilendi. Etkinlikler kapsamında down sendromlu, mental gelişim bozukluğu olan ve işitme engeli bulunan çocuklar, ilk olarak gönüllü öğrenciler tarafından sahnelenen tiyatro gösterisini izledi. Tiyatro oyunu boyunca işitme engelli çocuklar için işaret diliyle de anlatım yapıldı. Sonrasında verilen mini konserde tüm çocuklar sahneye çıkarak şarkılara eşlik etti. Özel çocuklar, programın devamında ebru ve balon sanatı gibi atölye çalışmalarında el becerilerini sergileyerek, müzik eşliğinde yaptıkları danslarla gönüllerince eğlendi.

“Bütün Çocuklar Özel, Bunun Farkına Varılması İçin Çalışıyoruz”

Etkinlik hakkında bilgi veren Haliç Üniversitesi Gönüllülük Kulübü Başkanı Esra Demir, 4 yıldır çocuk festivali düzenlediklerini ifade ederek, “Çocuklar arasında ayrım yapılmadan hepsinin mutlu olmasını ve özel çocuklarla ilgili farkındalık yaratmayı amaçladık, bu yıl festivalimizin en büyük destekçilerinden biri Eyüp Belediyesi Şeker Hayat öğrencileri oldu. Bu projeyi daha çok çocuğa ulaşabilmek ve onları mutlu edebilmek için her yıl daha da geliştiriyoruz” şeklinde konuştu.

Eyüp Belediyesi Rehabilitasyon Koordinatörü Sevgi Akoğlu da, ‘Şeker Hayat’ projesinden ve yaptıkları faaliyetlerden bahsederek, “Bu proje ile çocuklarımız meslek edinip kendilerini geliştiriyor, bu tür organizasyonlara ve sosyal aktivitelere katılarak da diğer çocuklarla tanışma imkânı buluyorlar. şeklinde konuştu.