Özel Çocuklar Vuslat Yolculuğu'nda

Eyüp Belediyesi tarafından Yüksek Hızlı Trenle gerçekleştirilen ilk kültür gezisi olma özelliğini taşıyan ödüllü proje Eyüp Sultan'dan Mevlana'ya Vuslat Yolculuğu'nun konukları (Engelliler Sürekli Eğitim ve Rehberlik Merkezi) ESER ve Şeker Hayat öğrencileri oldu.

Sabah saatlerinde İstanbul'dan YHT ile yola çıkan Engelliler Sürekli Eğitim Merkezi (ESER) ile Şeker Hayat öğrencileri ve aileleri Konya'ya vardıklarında burada Eyüp Belediyesi tarafından görevlendirilen uzman rehberler tarafından karşılandı. Kafile ilk olarak Mevlana Türbesi'ni ziyaret etti.

10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen özel çocuklar için gerçekleştirilen gezide öğrenciler, Hz. Mevlana’nın türbesininde dualar etti. Grup, rehber eşliğinde türbe içerisini gezerek bilgi aldı. Daha sonra Şems-i Tebrizi türbesi ve diğer turistik yerleri gezen çocuklar ve aileleri geziden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Aileler ayrıca organizasyonu düzenleyen Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’a teşekkür etti.