Paşa amca artık gönlünce dolaşabilecek!

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, felçli olan ve eski akülü tekerlekli sandalyesi kullanılamayacak halde olduğu için 1 yıldır sokağa çıkamayan 65 yaşındaki Paşa Sezgin'e yeni bir akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Başkan Aydın'ın hediyesi karşısında, dualar ederek mutluluğunu dile getiren Paşa amca artık gönlünce dolaşabilecek.

Paşa Sezgin, 20 yıl önce geçirdiği bir rahatsızlık sonucu felç oldu. Sezgin bu günden sonra akülü tekerlekli sandelyesiyle dolaşabiliyordu. Akülü tekerlekli sandalyesi sayesinde istediği zaman evinden dışarı çıkyor, gönlünce dolaşabiliyordu. Ancak aradan geçen bu sürede akülü tekerlekli sandalyesi kullanılamaz hale geldi. Yenisini almak için imkanı olmayan Paşa Sezgin'in çaresizlik içinde bir yıldır evinden dışarı çıkamadı. Yaşlı adamın bu çaresizliğine Başkan Remzi Aydın duyarsız kalmadı.

Paşa Sezgin'in durumunu öğrenen Başkan Aydın vakit kaybetmeden Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'ne talimat vererek bu sıkıntının giderilmesi istedi. Bunun üzerine müdürlük yetkilileri yeni bir akülü tekerlekli sandalye temin ettiler.

Yeni akülü tekerlekli sandalyeyi Başkan Aydın, Paşa Sezgin'in evine sürpriz bir ziyaret gerçekleştirerek, bizzat kendi eliyle teslim etti. Duygu dolu anların yaşandığı ziyaret sırasında Paşa Sezgin, Başkan Aydın'a dualarla teşekkür etti.

Sezgin, kendisine büyük bir mutluluk yaşatan sürpriz hediye ile ilgili duygularını şu sözlerle dile getirdi; “Şu anda çok mutluyum, çok sevinçliyim, Allah razı olsun. Bu sandalye çok eskidiği için bir yıldır dışarı çıkamıyordum. Evde çok bunaldım, biraz dolaşmak istiyorum. Artık yeni tekerlekli sandalyeye binip yola varacağız. İstanbul'da üç yada dört turt atmak geliyor içimden. İnşaallah bundan sonra, Başkanımız sayesinde dışarı çıkmak şansım olacak. Rabbim Başkanıma hayırlı ömür nasib etsin. Önümüzdeki dönemde de muvaffakiyet nasib etsin. Bu çalışmakla, Rabbimin de yardımıyla, inşaallah ikinci dönemi de kazanacak”

HERKESİN DUALARINA TALİBİZ

Başkan Remzi Aydın ise, akülü arabayı Paşa Sezgin'e teslim ettikten sonra şunları söyledi; “Amcamıza bu gün çok ihtiyacı olan bir akülü tekerlekli sandalye temin ettik. Çok uzun zamandır dışarı çıkamıyormuş. İnşaallah bundan sonra dışarı çıkacak. Hepimiz gibi gezecek, dolaşacak, ihtiyaçlarını giderecek. Rabbim kendisine sağlıklı uzun ömürler versin. Herkesin dualarına talibiz”

ÇALIŞMALARIMIZIN SEMERELERİNİ ALIYORUZ

Göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmaların yavaş yavaş semerelerinin alınmaya başlandığını belirten Başkan Aydın, ilk etapta Eyüp Belediyesi nezdinde kurduğu Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile ilgili bilgi vererek; “Başka müdürlüklerin gölgesi altında kalmaktansa, müstakil, güçlü, sahada gerçekten hakimiyet kuran ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın her alanda ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan güçlü bir müdürlük haline getirmeyi arzu etmiştik. Nitekim müdürlüğümüzü kurduktan sonra da, bünyesinde bulunan yirmiden fazla birimimizle çalışmalarımıza başladık. Vatandaşlarımızın yakacak, yiyecek, giyeceklerinden, sosyal anlamdaki ihtiyaçlarına kadar çok geniş alanda çalışmalar yapıyor arkadaşlarımız” şeklinde konuştu.

Ziyaret sırasında Başkan Aydın, Paşa Sezgin ile bir süre oturarak çay içti, Eyüp'ün eski günleriyle ilgili sohbet etti. Sonrasında ise Başkan Remzi Aydın, Sezgin'in oturduğu bina girişi ve çevresinde, akülü arabanın rahatlıkla hareket edebileceği düzenlemelerin yapılması talimatını verdi.