Rami, Alibeyköy ve Karadolap İftarına Yoğun İlgi

Eyüp Belediyesi, hayırsever vatandaşlar ve STK'lar tarafından Balkanlar'da düzenlenen iftar programları muhteşem bir atmosferde gerçekleşti. Ebu Eyüp El Ensari Hazretleri'nin hizmetkarlarının kurduğu dostluk köprüsü sayesinde Balkanlarda yaşayan binlerce müslüman, Eyüplü müslüman kardeşiyle iftar sofralarında buluştu. Balkanlarda gerçekleşen iftar programları, Eyüp'te mahalle iftarlarında kurulan dev ekranlardan canlı olarak yayınlandı.

Eyüp Belediyesi'nin düzelediği mahalle iftarları devam ediyor. Geçtiğimiz hafta sonu Rami Cuma Mahallesi, Rami Yeni Mahalle, Alibeyköy Merkez Mahallesi ile Karadolap Mahallesi'nde iftar sofraları kuruldu. Eyüplüler bu sofralarda buluşarak birlik, beraberlik, kardeşlik duygularını pekiştirerek, Eyüp'ün manevi atmosferinde, Ramazan'ın bereketini, paylaşmanın huzurunu yaşadılar.

Bu arada Eyüp Belediyesi, hayırsever vatandaşlar ve STK'larla birlikte, Bosna Hersek'in Brcko, Makedonya'nın ise Kalkandelen (Tetova) ve Gostivar şehirlerinde muhteşem iftar programları düzenledi. Düzenlenen programlarda, Balkanlarda yaşayan binlerce müslüman soydaşımız bereketli iftar sofralarında bir araya geldiler. Eyüp'te mahalle iftarları programlarında ise sokaklara kurulan dev ekranlardan yapılan canlı yayın sayesinde, Balkanlardaki iftar sofraları Eyüp'teki iftar sofralarıyla buluşturuldu. Eyüplüler, Balkanlarda yaşayan müslüman kardeşleriyle birlikte canlı yayınlarda da olsa bir araya gelmenin, Ramazan'ın güzelliğini, bolluk ve bereketini paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.