Rami'de Gönül Sofrası Doldu Taştı

Eyüp Belediyesi, Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede sokak iftarı programları düzenliyor. Başkan Remzi Aydın, bu kez Rami bir nefes parkında Rami Yeni ve Rami Cuma Mahallesi sakinlerini aynı sofrada buluşturdu. Hazırlanan gönül sofrasına binlerce Ramili vatandaş katıldı.

Rami’deki iftarda Fasl-ı İstanbul Ekibi birbirinden güzel eserleri vatandaşlar için seslendirdi. Çocukların Hacivat karagöz oyununa ilgisi ise oldukça büyüktü. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın ve AK Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç da Ramili vatandaşlarla birlikte gönül sofrasında oruçlarını açtılar.

Tüm masaları dolaşarak vatandaşlarla sohbet edip, aynı zamanda sorunları dinleyen Başkan Aydın,ezan öncesinde bir konuşma yaptı. Başkan Aydın konuşmasında, “Tüm Ramili kardeşlerime hayırlı bir gün bereketli bir gece diliyorum. Bütün mahalle konu komşu aynı sofrada bir araya gelerek dertlerimizi sevinçlerimizi paylaşıyor, Ramazan’ı, orucu beraber hissediyoruz. Çok güzel bir ortam oldu ilgi ve alakanıza çok teşekkür ediyorum” dedi. Hasan Rizelioğlu hoca tarafından okunan ve kalplere dokunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından dualar edildi ve ezanla birlikte oruçlar açıldı. Balkanlardaki dostlarımızla kardeşlerimizle birlikte aynı sofrada oruç açmak ve bir nebze olsun hasret gidermek için Eyüp Belediyesi tarafından Bosna Hersek Biricko’ da hazırlanan iftar sofrası da, Rami de yapılan programa canlı yayınla bağlanıldı ve selam gönderildi.