Ramili Hafızlar İcazet Aldı…

Rami Yeni Mahallesi Yeşil Cami Kuran Kursu Hafızlık Töreni, Belediyemiz Nikah Sarayı’nda yapıldı.

Başkanımız Remzi Aydın, Eyüp Müftüsü Dr. Muammer Ayan, Arnavutköy İlçe Müftüsü Bahri Şamat, Başkan Yardımcımız Ahmet Tüfekçi, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve Eyüplülerin katıldığı törende kursu başarıyla bitirip hafız olan gençlere sertifikaları dağıtıldı. Vatan İlme Hizmet Vakfı ile ortaklaşa düzenlenen programda 42 hafız icazet aldı.

Başkanımız Remzi Aydın törende yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “Peygamberimiz Kuran okuyunuz, okutunuz diye buyuruyor. Kuran bizim her şeyimizdir, dolayısıyla Kuran’ı yaşamamız ve yaşatmamız gerekir. Biz bu güzel etkinliklerin devamı için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Rami Yeni Mahalle Yeşil Cami Kuran Kursu yöneticileri, Başkanımız Remzi Aydın’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi. 4 ayda hafız olan Şamil Hakoğlu, programın ilgi odağı oldu. Katılımcılar Hakoğlu’nu tebrik etti.

Programa katılan Metin Balkanlıoğlu hoca yeni hafız olan gençleri kutlayarak Başkanımız Remzi Aydın’a katkılarından dolayı teşekkür etti. Aydın, kursu başarıyla bitiren ve dereceye giren hafızlara çeyrek altın hediye etti.