Ravza Sitesi Sakinleriyle Toplantı

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Göktürk'te bulunan Ravza Sitesi sakinleriyle biraraya geldi.

Ravza Sitesi sakinleriyle dün sabah saatlerinde düzenlenen toplantıda bir araya gelen Başkan Remzi Aydın, ilçede yapılan çalışmalar ve Eyüp için hazırlanan projeleri anlattı.

Konuşmasının başında Eyüp'ü hızlı bir şeklide geliştirecek yatırımlardan bahseden Başkan Aydın, “İlçemiz ilerleyen süreçte çok daha önem ve değer kazanacak, cazibe merkezi haline gelecek. Yeni havalimanı bölgenin değerine değer katacak. Ulaşımda gerçekleşecek atılımlar sizlere ve ilçe sakinlerine büyük rahatlık getirecek.” dedi.

Başkan Aydın, “Göktürk'te bulunan eski belediye binamız şu anda Göktürk Kültür ve Sanat Merkezi olarak hizmet vermeye başladı. Özellikle gençler, çocuklar ve bayanlar açısından mutlak suretle ziyaret edilmesini, faaliyetlerinden istifade edilmesini istediğimiz bir yer. Sizler için çok kaliteli faaliyetler yapılıyor. Tamamen sosyal ve kültürel alanda etkinlikler düzenleniyor." diye konuştu.

BÖLGEDE YAPILAN ÇALIŞMALARI VATANDAŞLA PAYLAŞTI

Başkan Remzi Aydın, konuşmasının devamında şunları söyledi: "Büyükşehir Belediyemizle birlikte buraya 'Göktürk Yaşam Merkezi' adı altında bir tesis kazandıracağız. Vatandaşımızın ailesiyle rahatlıkla gidip vakit geçirebileceği bir sosyal tesis oluşturacağız. Yine bu bölgede yeni külliye inşaatımız başladı. Altında otoparkı bulunan bir camimiz, kütüphanemiz, gençlere yönelik kültür merkeziyle hizmet verecek tesisimiz olacak. Bütün bunlar vatandaşımızın ihtiyacı olan eksiklikleri tamamlamak adına attığımız adımlar. 2B planlarımız tamamlandı. İnşallah 1 yıl sonra inşaat ruhsatlarını vermeye başlarız. Eyüp genelinde yaşanacak gelişmelerle eksiklikler giderilecek.”

Toplantının devamında ise Başkan Aydın, vatandaşlardan gelen talep ve önerileri dinledi.