Remzi Aydın'a Kızılay'dan Madalya

Türk Kızılay’ı tarafından düzenlenen madalya programı ve iftar gecesi Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Geceye katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hiç kimsenin ulaşamadığı, girmeye cesaret edemediği yerlerde Kızılayımızın bayrağının dalgalanıyor oluşu açıkçası bizleri gururlandırıyor. Pakistan'dan Somali'ye, Gazze'den Haiti'ye kadar dünyanın her köşesinde faaliyet gösteren böyle bir kuruma sahip olmakla övünmekte haklıyız" dedi. Gecede Eyüp Belediyesi de Kızılay’a yaptığı desteklerden dolayı altın madalya ile ödüllendirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Türk Kızılayı Madalya Programı ve İftar Gecesi"nde yaptığı konuşmada, Kızılay'a, altın madalya ile ödüllendirilen hayırseverlere ve bağışçılara şükranlarını sunduğunu belirterek, 1868 yılından beri Kızılay çatısı altında hizmet veren, bu uğurda hayatını kaybedenlere rahmet dileğinde bulundu.Kızılay'ın ve onu temsil eden kırmızı hilalin milletin gönlünde çok önemli bir yeri olduğunu ifade eden Erdoğan, "Bu hilal, ülkemizde yaşanan her afette, her mülteci akınında, yaşanan her önemli hadisede, mağdurların, mazlumların gölgesine sığındıkları bir güven kapısı olmuştur" diye konuştu. Kızılay'ın bu hilalinin artık sadece Türkiye'de değil, dünyanın dört bir yanında umudun sembolü olarak dalgalandığını dile getiren Erdoğan, Kızılay'ın bu mücadelesinde artık yalnız olmadığını kaydetti.

EYÜP BELEDİYESİ’NE ALTIN MADALYA

Gecede Eyüp Belediyesi de Kızılay’a yaptığı katkı ve desteklerden dolayı ödüle layık görüldü. Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın altın madalyayı AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır’ın elinden aldı.