Robot Akademi Başlıyor

Eyüp Belediyesi, Eyüplü çocuk ve gençlere yönelik robot teknolojileri eğitimleri vermeye başlıyor

Eyüp Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteklediği Robot Akedemisi projesini hayata geçiriyor. Eyüp Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından 12 ile 16 yaş arası robot teknolojilerine meraklı öğrencilere yönelik Robot Akademisi açarak ücretsiz robot eğitimleri verecek.

Eyüp Belediyesi Simurg Yaygın Eğitim kapsamında Eyüp Gençlik Merkezi'nde verilecek olan eğitimde, öğrencilerin merak ve ilgi alanına göre farklı robot eğitimlerini alabileceği atölyeler ile basit bilimsel olguları fark etmelerinin yanında merak duyuları, araştırma ve öğrenme istekleri tetiklenmekte ve öğrenciler üzerinde kalıcı etki bırakması amaçlanıyor.

ÖZGÜN TASARIMLAR ORTAYA KOYACAKLAR

Simurg Yaygın Eğitim programıyla çocuklara ve gençlere ayrıca önem veren Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Robot Akademisi projesi ile çocuklarımızın ve gençlerimizin özgün tasarımlar ortaya koyacağına inanıyoruz. Çocuklarımız ve gençlerimiz arasında yetenekli ve becerikli olanlar var. Onlara bu anlamda destek olmak istiyoruz. Bunun için de gerekli alt yapıyı oluşturuyoruz." dedi.

Eğitmenler, robot eğitimlerinde öğrencilerin, STEM “Science (fen), Technology (teknoloji), Engineering (mühendislik) ve Mathematics (Matematik)” ile formel ve informel eğitimleri içeren ders konularıyla hem öğreneceklerini hem de gelişeceklerini belirtti.