Şehit Fethi Sekin'in Adı Eyüp'te Yaşayacak

Eyüp Belediyesi tarafından Göktürk'te yapımı tamamlanan parka Şehit Polis Fethi Sekin adı verildi. Başkan Aydın, “Bu millet bağrından her zaman Fethi Sekinler çıkarmıştır” dedi.

İzmir'de geçtiğimiz ay düzenlenen hain saldırıda hayatını feda ederek büyük bir katliamı önleyen kahraman Polis Fethi Sekin'in ismi Eyüp'te bir parka verildi. Başkan Remzi Aydın, “Bu millet bağrından her zaman Fethi Sekin'ler çıkarmıştır” dedi.

Göktürk'te yapımı tamamlanan Şehit Polis Fethi Sekin Parkı'nın açılış törenine Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, Elazığ Dernekler Federasyonu Başkanı Faik İçmeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Şehit Fethi Sekin'in köylülerinin de katıldığı programda mehter takımı açılış öncesi mini bir konser verdi.

KAHRAMANLIĞI DİLDEN DİLE DOLAŞACAK

Açılışta bir konuşma yapan Başkan Remzi Aydın, "Bu parkta çocuklar, gençler, aileler hoşça vakit geçirecekler. Bu bölge için yeşil alanlar ihtiyaçtı. Biz de bu atıl olan alanı park haline dönüştürdük." dedi.

Fethi Sekin'in kişiliği ve ülkesi için yaptıklarıyla önemli bir sembol haline geldiğini söyleyen Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti: “Biz bu parkımızla, onun ismini görenlerin onu hatırlamasını istedik. Burayı ziyaret edenler Fethi Sekin'in fedakarlığını hissetsin, onun yaptığı kahramanlık dilden dile dolaşsın istiyoruz. Yeni Fethi Sekin’ler yetişsin istiyoruz. Fethi Sekinleri sevenler yetişsin istiyoruz. Belki bu anlamda katkımız olur diye şehidimizin ismini verdik. Bu millet bağrından her zaman Ömer Halisdemirler, Fethi Sekinler çıkarmıştır.”

Konuşmaların ardından Şehit Polis Fethi Sekin Parkı'nın açılış kurdalesi kesildi. Açılıştan sonra parkı dolaşan Başkan Aydın, törene katılan öğrenciler ile basketbol oynadı.