Sıcak Yuvalar İçin Kış Hazırlıkları Başladı

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü, kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte her yıl tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlar için gerçekleştirdiği kömür dağıtımlarına başladı.

Kış aylarının yaklaşmasıyla her evde başlayan kış hazırlıklarına Eyüp Belediyesi de katkı sağlıyor. İlçe sınırları içerisinde yaşayan ve kendisine ulaşılmayan bir tek ihtiyaç sahibi vatandaşın kalmaması amacıyla çalışan Eyüp Belediyesi, alan tarama ekiplerinin adreslerine giderek tespit ettiği vatandaşlarına yaptığı kömür dağıtımlarına hız verdi. Bu yıl içerisinde yaklaşık 6 bin aileye ulaştırılması planlanan torba kömürler, durmak bilmeden gece gündüz çalışan ekipler tarafından adreslere teslim ediliyor. Dağıtımların kısa sürede tamamlanarak vatandaşların kış aylarına girerken rahat etmesi amaçlanıyor.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın konuyla ilgili olarak, sosyal belediyecilik anlamında yürütülen bu çalışmalarda ihtiyaç sahibi vatandaşların alan tarama ekipleri tarafından yapılan yerinde tespit sonrasında belirlendiğini söyledi. Başkan Aydın, “Vatandaşlarımızın rahat bir kış geçirebilmeleri, sıcak bir yuvada ısınma derdini düşünmeden mutlu olabilmeleri için bu desteğimizi yapıyoruz. Onların hayır dualarını almak bizim için her şeyden önemli” diye konuştu.