Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Eyüpsultan-Pierre Loti - Miniatürk Teleferik hattı, Eyüpsultan'da Gündem programı

Eyüpsultan Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından organize edilen ve her Perşembe günü saat 20:23'te Facebook ve Instagram üzerinden canlı yayınlanan Eyüpsultan'da Gündem programında yapılan faaliyetler konuşulurken, vatandaşların soruları da cevaplandırıldı.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın konuk olduğu ve sosyal medya üzerinden gelen soruların cevaplandığı programda, Eyüpsultan-Pierre Loti - Miniatürk Teleferik hattı ile ilgili soru gündeme geldi.

Eyüpsultan-Pierre Loti - Miniatürk Teleferik hattı projesinin geçici olarak askıya alındığını söyleyen Başkan Remzi Aydın, şunları söyledi;

"İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, Eyüpsultan-Pierre Loti-Miniatürk Teleferik Hattı Projesini askıya aldı. Özellikle metro ve tramvay projelerine ağırlık vermek, ulaşımı öne çıkarmak adına teleferik projemiz biraz bekleyecek.

Bir iki yıl projemiz duracak. Mevcut teleferiğimizle devam edeceğiz. İlerleyen dönemlerde inşallah teleferik projemiz tekrar canlanacak"

SİLAHTARAĞA'DAN MİNİATÜRK'E GEÇİŞ KÖPRÜSÜ

Silahtarağa'dan Miniatürk'e bir geçiş köprüsü yapılacağını söyleyen Başkan Remzi Aydın, şöyle devam etti;

"Asma köprü yapılacak mı diye soruyorlar. Asma köprü olmaz. Teknik olarak çok mümkün değil. Şunu söyleyebilirim ama; Silahtarağa'dan Miniatürk tarafına bir geçiş köprüsü, çok estetik bir ulaşım projesi olacak.

Büyükşehir Belediyemiz bunu projelendirdi. Ulaşımı ciddi bir şekilde rahatlatacak bir köprü. Takipte olacağız"