SİMURG Dil Evi, ESTAM, Eyüpsultan Belediyesi, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın

SİMURG 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı, bulunduğumuz çağın gereklilikleri doğrultusunda öğrencilerine modern eğitim vermeye devam ediyor.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın vizyon programlarından biri olan SİMURG'da verilen modern yabancı dil eğitimiyle öğrenciler daha donanımlı bireyler haline geliyor.

Halk arasında yabancı dil öğrenmenin zorluğu konusunda olan kanı, SİMURG'un öğretme metotlarıyla artık kaybolmaya başladı.

SİMURG'un yaşayarak-eğlenerek öğrenme vizyonu doğrultusunda, öğretmenlerin hazırlamış olduğu metotlarla öğrenciler artık görerek-yaşayarak öğreniyor.

Geçen sene hizmete giren SİMURG Dil Evi, uyguladığı yöntemlerle öğrencilere günlük hayatta İngilizce konuşmayı eğlenerek öğretiyor.

Bu kapsamda SİMURG Dil Evi’nin Pre-intermediate (Orta Seviye Üstü) sınıfı, Eyüpsultan'ın ihya projesi olan ESTAM’ın profesyonel rehberiyle Sultanahmet’te buluşup tarihi mekanları İngilizce olarak dinleme imkanı buldu.

Rehberlik etkinliğinin ardından turistlerle sohbet eden gençler unutulmaz bir tecrübe edinip hoş dakikalar geçirdiler.

ÖĞRENCİLER SAHAYA İNEREK KENDİLERİNDEKİ POTANSİYELİ GÖRÜYOR”

Öğrencilere dersliklerde aktarılan bilgilerin bu tarz gezilerde pekiştiğini belirten İngilizce öğretmeni Emily Ray, şöyle konuştu:

“Bu tarz gezilerde öğrenciler kendini keşfetmeyi öğrendiği bilgileri uygulama fırsatı buluyor. SİMURG olarak felsefemiz zaten öğrencilerin kendini keşfetmesi olduğu için öğrencilerimiz ezberci bir eğitimle yetişmiyor. Böylelikle öğrenciler sahaya inerek kendilerindeki potansiyeli görmüş oluyor.”

KENDİME OLAN GÜVENİM ARTTI”

Simurg Dil Evi sayesinde günlük hayatta rahatlıkla İngilizce konuşabildiğini belirten Simurg Dil Evi pre-intermediate öğrencisi olan Elif Su Tolubaş şunları söyledi:

“Dersliklerde hep İngilizce konuştuğumuz halde farklı insanlarla konuşmak istiyoruz. Bu geziyi düzenleyen öğretmenlerimiz farklı bir deneyim yaşatarak kendime olan güvenimi artırdı.”

FARKLI VE YARARLI BİR DENEYİM OLDU”

Bu tarz gezilerin yaşayarak öğrenme anlamında çok yararlı olduğunu belirten pre-intermeadiate seviyesi öğrencisi Ahme Emin Açık ise, “Geziyi düzenleyen Simurg Dil evi öğretmenlerimize ve ESTAM rehberlerine çok teşekkür ediyorum. Tarihimizi öğrenirken bu bölgedeki turistlerle İngilizce konuşmak çok farklı ve yararlı bir deneyim oldu.” sözlerini kaydetti.