Simurg Eğitmenleri Yemekte Buluştu

Eyüp Belediyesi’nin en önemli projelerinden biri olan Simurg Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri’nde görev yapan eğitmenler Başkan Remzi Aydın’ın kendileri için düzenlediği yemekte bir araya geldi. Yeni eğitim yılının başlaması münasebetiyle düzenlenen yemeğe, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’nde görevli spor bölümü personeli ile idari personel de katıldı.

Eyüp Belediyesi Osmanlı Park Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen yemeğe, Simurg Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri’nde görev alan çok sayıda eğitmen katıldı. Yeni eğitim yılının açılışı ile birlikte Bilgi Evleri’nin değişen konsepti ve felsefesinin de konuşulduğu yemekte Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, eğitmenlere hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasında eğitmenlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirten Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, “Çok önem verdiğim bir konuyu, eğitim ve gençlik konusunu hep birlikte çalışıyoruz. Ben öğrencilik yıllarımda çok okuyan, anlatan, yazan biriydim. Biz Eyüp olarak farklı bir ilçeyiz. Dolayısıyla farklı bir belediye olmamız da gerekiyor. Çünkü Eyüp Sultan bizim medeniyet dünyamızın en önemli temsilcisi. Manevi iklimi, tarihi mimarisi, kültürü, sosyal ilişkileri, sosyal dokusu ile farklı bir yer Eyüp” dedi.

BAŞKAN AYDIN, “SİMURG BENİM İÇİN ÖNEMLİ BİR VİZYON”

Belediyelerin en önemli görevlerinden birinin eğitim olduğunun altını çizen Başkan Aydın, “Ben Eyüp’te eğitime, kültüre, sanata, spora, gençliğe önem veren bir belediyecilik anlayışı yapacağımı söylemiştim. Seçim dönemindeki vaatlerimizden biri de, ‘Ben Eyüp’te 10 – 20 yaş arası tüm çocuk ve gençlere dokunmak istiyorum ve onların en az bir kategoride, kültürde, sanatta ve sporda bir şey ile uğraşmasını sağlayacağım’ demiştim. Çalışmalarımızı bu anlamda yoğunlaştırdık. Seçkin kadrolarla, nitelikli eğitimlerle düşündüklerimizi yapmaya başladık. Bana göre Eyüp bir marka olmaya doğru gidiyor. İstanbul’un ve Türkiye’nin en kaliteli müfredatına sahibiz. Arkadaşlarımız Simurg projesini geliştirdiler ve bu proje ile çerçevemizi genişlettik. 10 – 20’yi 5 – 25 yaptık. Çocuk ve gençlerimizi kuşatan, kapsayan bir proje olarak yürüyor. Bu proje benim için önemli bir vizyon. Bunu sürdürüyor olmak bizim amacımız olmalı” diye konuştu.