Simurg Gençlik Merkezleri, veli, gezi

5-25 Yaş arası yaygın eğitim programı dahilinde eğitim veren Simurg Gençlik Merkezleri, çocukların eğitimine büyük katkı sağlayan gezileri ve velileri ihmal etmiyor.

Öğrencilerin ve velilerin hem sosyalleştiği hem de tarihe ve kültürümüze dair bir çok yeni bilgi edindiği gezilerde bu haftanın rotası Edirne’ydi.

Simurg gençlik merkezleri öğrencilerinin değerli velilerinin katılımı ile gerçekleştirilen gezi hem eğlenceli hem de oldukça verimliydi.

BAŞKAN REMZİ AYDIN’A TEŞEKKÜR

Edirne’nin kültürel ve tarihi mirasını incelemek üzere yola koyulan velilerimiz Edirne Müdafili Şükrü Paşa Anıtı ve Kıyık Tabya’dan başlayarak; Eski Cami, Üç Şerefeli Cami, Selimiye Camii’ni ziyaret etti.

Edirne’ye özgü tatlardan olan ciğer ve köfteyi tattıktan sonra II.Beyazıt Külliyesi ve Şifahaneyi ziyaret eden gezi grubumuz son olarak günün yorgunluğunu Meriç nehrinin kenarında çay içerek attı.

İstanbul’a dönüş yolunda memnuniyetleri gözlerinden okunan velilerimiz Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın’a sunmuş olduğu tüm imkanlardan dolayı teşekkür ettiler.