Simurg Öğrencilerinden Halep İçin Yardım Kermesi

Halep'te yaşanan insanlık dramına sessiz kalmayan Eyüp Belediyesi Simurg Bilgi Evi öğrencileri, Eyüp Sultan Meydanı'nda "Halep İçin Yardım Kermesi" başlattı.

Eyüp Belediyesinin ödüllü projelerinden biri olan Simurg 5-25 Yaş Yaygın Eğitim Programı kapsamında eğitim gören Bilgi Evi öğrencileri, Halep’te yaşanan insanlık trajedisine sessiz kalmadı. Öğrenciler, Halep'teki kardeşlerine yardım toplamak amacıyla Eyüp Sultan Meydanı'nda "Halep İçin Yardım Kermesi" başlattı.

Öğrencilerin, yiyecek ve içecekten oluşturdukları yardım kermesine ilk günden vatandaşlar büyük destek verdi.

HALEP'TE YAŞANAN VAHŞETE SESİZ KALMAYACAĞIZ

Halep için düzenlenen yardım kermesinde öğrencileri yalnız bırakmayan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Halep'te yaşanan vahşeti kınıyorum. Müslüman kardeşlerimiz, çocuklarımız, analarımız katlediliyor ve dünya buna sessiz kalıyor. Biz bu vahşete sessiz kalmayacağız. Çocuklarımız da aslında toplumsal duyarlılığımızın kendileri adına bir yansımasını yapıyor. Ülkemizde Sayın Cumhurbaşkanımızın çokça ifade ettiği gibi halep için gerçekten bir kampanya başlatıldı ve bu süreç devam ediyor. Simurg öğrencilerimizde bu kampanyaya duyarlı davrandı. Kendi hazırladıkları yiyecek ve içeceklerden oluşturdukları bir yardım kermesi düzenliyorlar. Toplanacak geliri de Halep'e gönderecekler. Tabii çok güzel bir davranış. Onları tebrik ediyorum. İnşallah bu güzel mayalar bu güzel tohumlar bereketlenecek ve ülkemiz, ümmetimiz daha iyi yerlere gelecek." dedi.

HALEP'TE YAŞANAN VAHŞET İÇİMİZİ ACITIYOR

Öğrenciler, “Halep'te yaşanan vahşet içimizi acıtıyor. Her gün bombalar altında yaşam mücadelesi veren kardeşlerimizi gördükçe çok üzülüyoruz. Bir nebze de olsa onlara merhem olmak adına bu çalışmayı başlattık.” dedi.

Kermeste yardımda bulunan vatandaşlar da, “Halep'teki kardeşlerimizin acısını burada hissediyoruz. Yardımda bulunmak istiyoruz. Eyüp Belediyesini ve öğrencileri tebrik ederiz. Çok anlamlı bir çalışma, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

18 ARALIK PAZAR GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK

Eyüp Sultan Camii Meydanı'nda Cuma namazı çıkışında başlatılan yardım kermesi 18 Aralık Pazar gününe kadar devam edecek. Elde edilen gelir ise İHH yardım kuruluşu aracılığı ile mazlumlara ulaştırılacak.