Simurglu öğretmenlere ESTAM sunumu

Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü, Eyüpsultan Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Simurg öğretmenlerine, Eyüpsultan Tarihi Alan Merkez Yönetimi (ESTAM) çalışmaları hakkında sunum yaptı.

Eyüpsultan Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ve Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi (EKSM) Nikah Salonu'nda yapılan sunumu, ESTAM İletişim Koordinatörü Yalın Karadağ gerçekleştirdi.

Eyüpsultan’ın tarihi alanının, tarihsel ve kültürel birikimi ile tekrar yorumlanarak, İstanbul’un tarihi mirasının daha işlevsel ve maneviyatına uygun şekilde tasarlanmasını amaçladıklarını belirten Karadağ, ESTAM projesi kapsamında yapılacak uygulamaları aktardı.

EYÜPSULTAN CAMİİ VE ÇEVRESİ YENİDEN YORUMLANACAK

Karadağ, Eyüpsultan'da zamanla kaotik bir görünüm oluştuğunu belirterek, çevre ve sokaklar arasında iletişimin zamanla kaybolduğunu, ESTAM uygulamasıyla Eyüpsultan Camii ve çevresinin yeniden yorumlanacağını ifade etti

"PROJE AŞAMASINDAN UYGULAMA AŞAMASINA GEÇİLDİ"

ESTAM uygulamasının asıl amacının, Eyüpsultan'ı ziyaret edenleri memnun edecek düzenlemeler yapmak olduğunun altını çizen Karadağ şöyle konuştu;

“Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın liderliğinde ESTAM projesi çok kararlı bir şekilde ilerliyor. Artık proje aşamasından uygulama aşamasına geldik. Eyüpsultan'ı ziyaret edenlerin memnun olacağı bir tablonun çıkması için hazırlıklarımız sürüyor”