SİYER Vakfı'nda Toplantı…

Vakıf, dernek ve Eyüp’teki STK’ları fırsat buldukça ziyaret eden ve onlarla görüş alışverişinde bulunan Başkanımız Remzi Aydın, bu sabah (28 Ekim Salı) Nişanca Mahallesi Zekai Dede Sokak’ta bulunan SİYER Vakfı’nı ziyaret etti.

Vakıf Başkanı Mehmet Kaya, Vakıf Müdürü Oğuzhan Yavuz, Vakıf kurucusu M. Emin Yıldırım, Vakıf Üyeleri Ömür Yıldırım ve Cemil Nazlı ile görüşen Başkanımız Aydın’a, Ak Parti Eyüp İlçe Başkanı Süleyman Aykaç ve Başkan Yardımcılarımız Ahmet Turan Koçer ile Ahmet Tüfekçi eşlik etti.

SİYER Vakfı’nın, Alemlere rahmet olarak gönderilen Kutlu Nebi’nin iyi bilinmesi, anlaşılması, tanınması, kavranması, O’nunla beraber yaşama imkanının yeniden elde edilmesini sağlamak amacıyla kurulduğunu belirten Başkanımız Remzi Aydın şunları söyledi: “Siyer’in ve o satırların içinde var olan hikmetli tavrın öğrenilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan Vakfın Eyüp’te bulunması bizim için gurur kaynağı… Hz. Peygamber’imizi (SAV) anlatmanın sadece sözle olmadığını, O’nu anlatmanın en önemli yolunun hal dili olduğunu ifade eden Siyer Vakfı, Peygamberimize (SAV) aşık bir yürek, sesini, sedasını, nefesini bu aşka adamış bir üstadın, Zekai Dede’nin oturduğu ve günümüzde harap olan evin yerine 2009 yılında inşa edildi. Bu değerli vakfımızdan gençlerimizin faydalanması için gereken projeleri en kısa zamanda hayata geçireceğiz. “