Sokak hayvanları, Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği, Eyüpsultan Belediyesi

Eyüpsultan Belediyesi'nin, sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ilçede Aralık 2015 tarihinde faaliyete geçen Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği, haftanın 6 günü hizmet vermeye devam ediyor.

Eyüpsultan Postası'nda yer alan habere göre; sokak hayvanları için bugüne kadar ambulanstan barınma ve besleme noktalarına, kediler için özel evlerden mama dağıtımına kadar pek çok olumlu çalışmaya imza atan Eyüpsultan Belediyesi Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği'nde, şimdiye kadar 490 sokak hayvanı da sahiplendirildi.

Hayvanların sağlıklı yaşam hakkının sağlanmasını amaçlayan Eyüpsultan Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak çalışan klinikte, sahipsiz sokak hayvanlarının tedavi, kısırlaştırma, aşı gibi işlemleri yapılıyor.

KLİNİK HAFTANIN ALTI GÜNÜ HİZMET VERİYOR

Sokak hayvanları için özel dizayn edilmiş ve tüm ekipmanı bu doğrultuda oluşturulmuş, muayene odası ve ameliyathanesi de olan klinik toplamda 200 metrekare büyüklüğünde.

Dört veteriner hekim ve iki yardımcı personel ile haftanın altı günü sabah 08.30 – 16.30 saatleri arasında hizmet veren klinikte ayrıca sahipsiz hayvanların mikroçip uygulamaları yapılarak kayıt altına alınması, sahipsiz hayvanların sahiplendirilmesi gibi hizmetler de veriliyor.

KEDİ POLİKLİNİĞİNİN İNŞASINA BAŞLANDI

Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği'nin hemen arkasında inşasına başlanan kedi polikliniği ile kapasite daha da artırılacak.

Toplam 120 metrekare alana sahip olacak olan kedi polikliniği, ameliyat ve ameliyat sonrası yatış, enfeksiyonlu hastalar, yavru ve yavru anneleri için ayrılan bölümlerden oluşacak.

Böylece ameliyattan çıkan hayvanlar daha sakin bir ortamda kendilerine gelirken, enfeksiyon hastalığı bulunan hayvanlar da bu hastalıklarını diğerlerine bulaştırmamış olacak.