Stk'larla Nitelikli Yardım İçin Bir Araya Gelindi

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile Eyüp ilçe sınırlarında bulunan Sivil Toplum Kuruluşları, ihtiyaç sahipleri için neler yapılması gerektiği konusunda istişare toplantısı gerçekleştirdi.

Eyüp Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Erhan Angın’ın ev sahipliğinde Ensari Konağı’nda gerçekleştirilen toplantıya, sosyal alanda gerçekleştirilen projelerle yakından ilgilenen Başkan Remzi Aydın’ın Eşi Tülay Aydın, Eyüp Müftüsü Muammer Ayan, Sosyal Yardım ve Dayanışma Vakfı Müdürü İhsan Baydere, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eyüp Sosyal Hizmetler Müdürü Ebru Gazioğlu, İBB Sosyal Yardımlar Şefi M. Ali Yardımcı, İHH Eyüp Temsilcisi Halil Şengün, İnsan ve Medeniyet Hareketi Sosyal İşler Komitesi Başkanı Ercan Sarı, Eyüp Halk Eğitim Merkezi Sorumlusu Tamer Yıldırım, Hanımlar Eğitim ve Kültür Vakfı Sorumlusu Piyale Çitil, Haliç Hospital Halkla İlişkiler Müdürü Sevgi Araz ve siyasi misyon temsilcileri katıldı.

Toplantıda, Eyüp ilçe sınırlarında ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlar için nitelikli yardım ekseni çerçevesinde insan odaklı projeler üretilmesi, yardım mükerrerliğinin önüne geçilmesi, eksik hizmet kalmaması ya da yardımların tek bir yere yoğunlaşmasının engellenmesi gibi konular görüşüldü. Kurumlar arası diyaloğun geliştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması konusunda proje geliştirilmesi için fikir birliğine varılan toplantı sonunda talep ve öneriler değerlendirildi.