Taksim'deki "Demokrasi Nöbeti"ne 2. Bölge Belediye Başkanları Desteği

2. Bölge Belediye Başkanları Taksim'de bir araya gelerek meydanlar da toplanan vatandaşları selamladı.

Darbe girişimine karşı İstanbul’un değişik noktalarında protestolar devam ediyor. Darbe girişimi, İstanbul’un değişik noktalarında vatandaşlar tarafından protesto edildi. Taksim Meydanı’nı akşam saatlerinden itibaren dolduran vatandaşlar, darbe girişimine karşı tepkilerini dile getirdi. Meydanda toplanan kalabalık, "Darbelere karşı direneceğiz", "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Recep Tayyip Erdoğan", "En büyük asker, bizim asker”, Şehitler ölmez, vatan bölünmez" ve ''Darbeye hayır" sloganları attı.

Belediye Başkanı Aydın, Türkiye'de yaşayan 79 milyonun can evinden vurulduğunun altını çizerek, şunları kaydetti:

"Sokaklarımıza, meydanlarımıza, gazi meclisimize; işgal kuvvetlerinin bile yapmadığı bir düşmanlıkla yapılan saldırılarda, yüzlerce insanımız şehit olmuş, binlerce insanımız yaralanmıştır. Türkiye'de yaşayan 79 milyon insanımızın hepsi, can evinden vurulmuştur."

Demokrasi nöbetinin devam edeceğini belirten Aydın,"Bu aşağılık kalkışmayla; milletimize, demokrasimize, ülkemize ve bütün kurumlarımıza suikast yapan, darbeci terör çetesi ve yandaşlarını şiddetle lanetliyoruz. Hepimizin ortak paydası olan demokrasimiz ve vatanımızı ihanet şebekelerine karşı sonsuza kadar birlikte savunacağız. Demokrasi nöbetini, hiç bir ayrım yapmadan birlikte sürdüreceğiz. Şehitlerimizi rahmetle yad ediyoruz. Millet var olsun, vatan sağ olsun." dedi.